Logistika a sklady

TOP 100: DACHSER opět jedničkou ve sběrné službě v Německu

Mezinárodní logistický provider obhájil přední pozici na německém logistickém trhu. Vyplývá to ze žebříčku TOP 100 v logistice 2020/2021 zveřejňého Fraunhoferůvým institutem a jeho Centrem pro aplikovaný výzkum v oblasti Supply Chain Services ve spolupráci s oborovým magazínem DVZ a Německou logistickou asociací (BVL).

V letošním žebříčku, který se zaměřuje na německý logistický trh, se ve srovnání všech poskytovatelů logistických služeb DACHSER umístil na třetím místě, za společnostmi Deutsche Post DHL Group a DB Schenker. V segmentu LTL je DACHSER opět jedničkou na německém trhu sběrné služby, stejně jako v žebříčcích z předchozích let.

Přečtěte si také

DACHSER také obhájil druhé místo v segmentu FTL a v segmentu Distribuce spotřebního zboží a kontraktní logistika se posunul z třetího na druhé místo. Jako rodinná společnost také poskočil z desátého na osmé místo v segmentu Námořní přepravy a z osmé příčky na příčku sedmou v leteckých přepravách. V letošním roce připravil Fraunhoferův institut rozšířené porovnání segmentu kontraktní logistiky zahrnující obraty služeb kontraktní logistiky pro průmyslový sektor. V tomto novém srovnání se DACHSER umístil na třetí příčce.

„V Německu máme celkem 71 poboček pro pozemní, letecké a námořní přepravy, které jsou základním stavebním kamenem naší logistické sítě,“ vysvětluje Ing. Jan Polter, MBA, obchodní ředitel DACHSER Czech Republic, a dodává, „z toho samozřejmě profitují i čeští exportéři, kterým můžeme nabídnout garantované doručení a standardizovanou, vysokou kvalitu našich služeb.“

Co je top 100?

TOP 100 je nejpodrobnější a nejprodávanější žebříček německého a evropského logistického trhu, který pravidelně zveřejňuje klíčové ukazatele o objemech trhu a segmentech a srovnání největších logistických providerů v Německu a Evropě. Jedná se o nejpodrobnější a nejprodávanější studii německého a celkového evropského logistického trhu. Letošní edice porovnává ukazatele netto obratů v roce 2019 od všech logistických providerů v Německu a do tohoto porovnání segmentů byly zahrnuty konsolidované ukazatele společnosti DACHSER.

Další studie TOP 100, která se bude zaměřovat na evropský logistický trh, bude zveřejněna na podzim letošního roku.

Přečtěte si také

Back to top button