Logistika a sklady

UPS se stává první 100% vlastněnou nadnárodní společností ve Vietnamu

UPS se stává první 100% vlastněnou nadnárodní společností zaměřenou na expresní přepravu ve Vietnamu. Nabídne více obchodních a investičních příležitostí a propojí Vietnam se světem.

UPS (NYSE: UPS) oznámila, že se stala první nadnárodní společností zaměřenou na expresní přepravu ve Vietnamu se stoprocentním vlastnictvím. Oznámení předcházela akvizice 49 procentního podílu společnosti VN Post Express v joint venture zaměřené na expresní přepravy, kterou tvoří dvě společnosti. Změna vlastnické struktury umožní UPS lépe propojit rychle se rozvíjející ekonomiku Vietnamu se světovými trhy prostřednictvím sítě UPS.
 
„Vlastnická změna představuje novou příležitost,“ uvedl Brendan Canavan, prezident asijsko-pacifického regionu UPS. „Díky stoprocentnímu vlastnictví ve Vietnamu budou naši zákazníci z tohoto rozvíjejícího se regionu prostřednictvím globální sítě UPS lépe propojeni se světem. Současně bychom chtěli poděkovat vietnamské vládě za její podporu. V expresních doručovacích službách spatřuje předpoklad rozvoje obchodu a služeb.“
 
V rámci své globální růstové strategie UPS realizovala investice do nových zařízení a technologií v klíčových obchodních a průmyslových center v celém Vietnamu včetně provincií Ba Ria, Binh Duong, Hai Duong a Bac Ninh. Nová centra jsou strategicky rozmístěna v klíčových obchodních čtvrtích, kde je vysoká poptávka po logistických službách. Vietnamským podnikům a vývozcům v těchto oblastech poskytují lepší přístup k logistickým službám UPS.
 
Kromě zmíněných nových center UPS v posledních dvou letech realizovala další významné investice ve Vietnamu včetně zavedení služby Preferred LCL Ocean Freight využívající menší vytížení kontejneru. Tato služba je o téměř 40 procent rychlejší než tradiční služby LCL využívaná pro přepravu zásilek z přístavního Ho Či Minova Města do Spojených států. V loňském roce byla řešení pro rostoucí přepravu a dohledání zásilek – jako jsou například Internet Pickup a Quantum View Manage UPS – k dispozici na stránkách UPS.com ve vietnamštině, což je důkazem pokračující snahy UPS uspokojovat potřeby vietnamských společností.
 
„UPS působí ve Vietnamu od roku 1994. Nabízí zde širokou škálu logistických řešení jak nadnárodním korporacím, tak i malým a středním podnikům,“ uvedl Jeff McLean, generální ředitel UPS Vietnam. „Byli jsme svědkem transformace země na dynamickou, exportně orientovanou ekonomiku, kterou je Vietnam dnes. V návaznosti na tento sílící trh rostla i UPS. Stoprocentní vlastnictví nám umožní být dostatečně flexibilní a dále rozšířit naše aktivity a rozvoj ve spolupráci s vietnamskými podniky.“
 
UPS ve Vietnamu, od svého vstupu na trh v roce 1994, zaznamenává nepřetržitý růst. Nárůst ekonomických aktivit země v loňském roce příznivě ovlivnil objem exportu UPS ve Vietnamu, který představoval nárůst o více než 20 procent v porovnání s předchozím rokem.
 
UPS (NYSE: UPS) 
Je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.
 

Přečtěte si také

Back to top button