Logistika a sklady

Vánoční dárky plní logistické parky

P3 Logistic Parks ve čtvrtém čtvrtletí zaznamenala zájem retailových klientů o dodatečné krátkodobé pronájmy.

Oběh zboží před Vánocemi narůstá a spolu s tím se navyšují nároky na skladové kapacity. Potvrzují to i údaje developera průmyslových nemovitostí P3. Průměrná obsazenost jeho skladovacích prostor dosahuje před koncem roku 98 %. Společnost rychle zareagovala na potřeby svých zákazníků a tam, kde to bylo možné, jim nabídla volné prostory pro vykrytí sezónních výkyvů formou krátkodobých pronájmů. Svoje sklady v P3 před koncem roku rozšířili například Datart, Komfort Möbel nebo DHL. 
 
„Lidé často potřebují dokoupit několik vánočních dárků na poslední chvíli a spoléhají na to, že je pořídí v klidu přes e-shop. Prodejci se tak musí předzásobit, a to klade velké nároky na skladové kapacity. Obzvláště ti z oblasti retailu potřebují vykrýt sezónní výkyvy, proto jsme každý rok připraveni na zvýšenou poptávku skladových prostor reagovat a poslední volné metry v halách jim poskytneme,“ vysvětluje ředitel P3 pro Českou republiku Tomáš Míček. Toho, že by nově poskytnuté prostory zůstaly po Vánocích neobsazeny, se P3 neobává. „O naše parky je zájem a i dlouhodobí klienti chtějí obnovovat smlouvy. Jedním z nich je například knihkupectví Levné knihy, se kterým jsme právě prodloužili spolupráci. Společnost tak bude park P3 Prague Horní Počernice využívat jako svůj centrální sklad, výdejnu e-shopu i jako kancelářské prostory,“ zmiňuje Tomáš Míček.

 

Poptávka po krátkodobých pronájmech v předvánočním období není pro P3 Logistics Parks ničím neobvyklým. Opakuje se každý rok a v průměru mají firmy zájem o plochy okolo 2000 m2.
 
Pro dárky do logistického parku
Mezi retailovými nájemci je nejvíce žádaný jeden z největších logistických parků ve střední Evropě P3 Prague Horní Počernice, který se nachází pouze 1,5 km od nákupního centra Černý Most. „P3 Prague Horní Počernice se svými 330 tisíci metry čtverečními je exkluzivní adresou pro retailové nájemce, kteří v parku mají svůj showroom či výdejnu. Park je přirozeným rozšířením obchodní zóny v Praze – Černém Mostě,“ dodává Tomáš Míček.
 
V P3 Prague Horní Počernice mají svůj showroom nebo výdejní místo například Alza nebo Pet Center. Výdejnu zde mají i Levné knihy nebo Internet Mall. Pro vánoční dárky do logistického parku tak nově jezdí i koncoví zákazníci. 

Přečtěte si také

Back to top button