Logistika a sklady

Vyšší produktivita a snížení nákladů

Vyšší produktivita a snížení nákladů. Element Logic, lídr v oblasti automatizovaných skladovacích systémů, uvádí na trh nové roboty řady R5 systému AutoStore. Revoluční modely R5 Pro a R5+ Pro mají lithium-titanátové baterie (LTO). 

Ke tříhodinovému nepřetržitému provozu tak potřebují pouhých 7 minut nabíjení. Snížení počtu nabíjecích stanic navíc umožní zvětšení volného skladovacího prostoru. Roboti zároveň pracují výrazně efektivněji. 

Inovativní modely R5 Pro a R5+ Pro jsou dodávány ve dvou velikostech a jsou směřovány primárně do velkých automatizovaných skladů. Uvedení nových robotů představuje pro Element Logic vynikající příležitost rozšířit nabídku služeb. „Úspěšně osvědčená řada robotů R5 dostává zásadní vylepšení. Nová technologie baterií a nabíjení zvyšuje produktivitu robota. Díky tomu může být ve skladu umístěno méně dobíjecích stanic, čímž vznikne další prostor pro skladování produktů. Výrazně se snížila také doba, kterou robot potřebuje strávit na stanici k plnému nabití. Díky těmto vylepšením získají naši zákazníci ještě efektivnější systém,” uvádí Lasse Vik, produktový manažer AutoStore ve společnosti Element Logic.

Rychlejší nabíjení, více skladovacího prostoru

Při vývoji nových robotů se pracovalo na sérii inovací, které mají posunout hranice v oblasti automatizovaných skladů. Naprosto klíčovou součástí je využití lithium-titanátových baterií (LTO ) a energetická optimalizace. Díky tomu se výrazně snížila doba, kterou roboti potřebují k dobíjení. Modely R5 Pro a R5+ Pro si během 7 minut dokáží zajistit dostatek energie k tomu, aby následně mohly nepřetržitě pracovat po dobu 180 minut. Právě proto mohlo zároveň dojít ke snížení počtu dobíjecích stanic a uvolnění skladových prostor. Vlivem nižší hmotnosti a rychlejšího nabíjení došlo ke snížení spotřeby energie. Zároveň se zvýšila také produktivita. Počet robotů potřebných na stejné ploše může být až o 15 % méně ve srovnání se staršími modely. Všechny tyto novinky vedou ke snížení celkových nákladů klienta a k ještě větší účinnosti automatizovaných skladů.

Nového robota R5 Pro otestoval ve své síti největší internetový obchod ve Skandinávii Bootz. „Jako přední společnost v oblasti elektronického obchodu neustále hledáme nové způsoby optimalizace skladových procesů. Jsme nadšeni z modelu R5 Pro, jenž přináší hmatatelné výhody zákazníkům s velkými systémy AutoStore, kteří vyžadují rychlé vychystávání zboží,“ dělí se o zkušenosti s novým model Tobias Sjölin, technický ředitel v oblasti kompletních logistických služeb ve společnosti Bootz.

Dodává také, že je příliš brzo na předpověď kompletních výsledků nových robotů. Již nyní ve společnosti ale sledují, že práce nových modelů je o více než 50 % efektivnější.

Zdroj
Element Logic

Přečtěte si také

Back to top button