Zprávy

FIA si vybrala Goodyear za partnera Mistrovství Evropy tahačů

Mezinárodní automobilová federace FIA (Federation Internationale de l´Automobile) zvolila pro následující tři roky značku Goodyear výhradním partnerem Mistrovství Evropy tahačů.

Nové partnerství prodlužuje a ještě rozšiřuje dlouholeté angažmá značky v seriálu závodů tahačů, pro nějž Goodyear vyrábí speciálně vyvinuté nákladní pneumatiky již od roku 2004.
Goodyear vyhrál výběrové řízení FIA a bude exkluzivním dodavatelem Evropských závodů tahačů díky výjimečné, prokázané výkonnosti svých nákladních pneumatik. Obnovením spolupráce na další tři roky se stává partnerem nově zřízené ETRA Promotion GmbH (ETRA), nové promotérské společnosti seriálu závodů. ETRA má ambiciózní plán na posílení image soutěže tahačů, zlepšení pohledu veřejnosti na Mistrovství Evropy tahačů FIA, zvýšení počtu soutěžících i mediálního pokrytí, kterého se seriálu dostává. To považuje Goodyear za skvělou příležitost jak pro demonstraci své pozice inovativního lídra při výrobě nákladních pneumatik, tak pro testování nových technologií vyvíjených pro budoucí nákladní pneumatiky v náročných soutěžních podmínkách přímo na závodní dráze.
 
Jsme potěšeni, že si nás FIA na následující tři roky vybrala jako výhradního partnerského dodavatele nákladních pneumatik pro ETRA. V roce 2016 slavíme dvanáct let od doby, kdy jsme začali speciálně vyvinuté nákladní pneumatiky pro Mistrovství Evropy tahačů dodávat. Toto partnerství nám dovoluje demonstrovat vysokou výkonnost našich výrobků a testovat nové technologie, z nichž budou nakonec profitovat i uživatelé našich standardních nákladních pneumatik. Navíc nám to poskytuje nové možnosti pro širší zapojení do Mistrovství Evropy tahačů a další profilaci naší značky, našich pneumatik a našich služeb,“ řekl Benjamin Willot, ředitel marketingu pneumatik značky Goodyear pro užitková vozidla v Evropě, na Blízkém východě a v Africe.
 
Během příštích tří let bude Goodyear všem závodním týmům zapojeným do seriálu závodů dodávat speciálně vyvinuté pneumatiky Goodyear o rozměru 315/70R22.5. Při konstrukci těchto závodních pneumatik Goodyear využívá obdobnou kostru jako u svých standardních nákladních pneumatik. Kvůli nutnosti vyšší výkonnosti a hlavně omezení nebezpečí přehřátí a zvýšení podélné tuhosti je kostra sice částečně upravena, ale hlavní roli hraje i tak běhoun, který se během závodu zahřívá na velmi vysokou teplotu. Závodní nákladní pneumatiky Goodyear jsou vybaveny speciálně navrženým běhounem, který zajišťuje vynikající záběr na suché i mokré závodní dráze. Díky jeho směsi a také charakteristickému asymetrickému designu ramen a obvodových dezénových drážek se mohou všichni řidiči na všech závodních okruzích těšit ze stabilní vysoké výkonnosti závodních nákladních pneumatik Goodyear.
Každá závodní pneumatika Goodyear je vybavena technologií RFID (Radio Frequency Identity). To jí dává unikátní identitu, kterou při kontrole využívají oficiální představitelé závodů z FIA. Při technologii „čipování pneumatiky“ se do pneumatiky již během výroby vpravuje mikročip, který obsahuje věškeré údaje o pneumatice, včetně jejího unikátního kódu. Díky tomu mohou zástupci FIA monitorovat každou jednotlivou pneumatiku a mít jistotu, že všechny závodní týmy dodržují dané předpisy o počtu a použití závodních pneumatik.
 
Předběžný program závodů 2016 FIA European Truck Racing Championship
·       30. dubna / 1. května – Red Bull Ring/Spielberg – Rakousko
·       28/29. května – Misano – Itálie
·       11/12. června – Nogaro – Francie
·       2/3. července – Nürburgring – Německo
·       27/28. srpna – Hungaroring – Maďarsko
·       3/4. září – Most – Česká republika
·       17/18. září – Zolder – Belgie
·       1/2. října – Jarama – Španělsko
·       8/9. října – Le Mans – Francie

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button