Zprávy

Karavana Renault Trucks 2016

Předposlední prázdninový den, úterý 30. srpna patřil vozidlům značky Renault Trucks, která se zákazníkům a partnerům prezentovala v rámci akce Karavana Renault Trucks 2016 v areálu Festival Parku v Hradci Králové. Na 250 hostů mělo příležitost otestovat kompletní modelové řady D, C, K a T.

Areál hradeckého Festival Parku byl v úterý 30. srpna vyhrazen pro testovací jízdy kompletní modelové řady Renault Trucks. Přítomní hosté si mohli na vytyčené trase vyzkoušet zástupce distribuční, stavební, těžké stavební a dálkové řady francouzského výrobce. K jízdám byly připraveny modely Master se skříňovou nástavbou Eurobox od společnosti Paragan, D 2.0 nosič kontejnerů s jednoramenným zdvihacím zařízením od společnosti Fornál, D 2.1 nosič kontejnerů s mechanismem výrobce Palfinger, D 2.3. Wide přepravník automobilů se speciálním přepravníkem značky LOHR, C 2.5 s jeřábovou nástavbou od společnosti KUHN-MT, K 480 8×4 v provedení s 3-S sklápěcí nástavbou od společnosti VS-mont, návěsová souprava T 480 s návěsem Kögel a konečně T High 520 se speciální úpravou vnitřního prostoru kabiny Maxispace
 
V úvodu slunečného dne přivítal zákazníky a partnery generální ředitel Volvo Group Czech Republic Robert Grozdanovski, po něm patřilo slovo obchodnímu řediteli Renault Trucks Štefanu Krajčimu, který představil novinky letošního roku kabinu Maxispace a systém Optivison. Na jeho slova pak navázalo působivé defilé testovaných vozidel modelové řady, jejichž technického popisu a specifikací se ujal produktový manažer Renault Trucks Jan Novotný.
 
Po oficiálním zahájení patřily přítomné modely zákazníkům, kteří je za velkého zájmu testovali až do odpoledních hodin. Mimo dynamické prezentace si návštěvníci mohli prohlédnout také staticky vystavená vozidla zákazníků Renault Trucks a to konkrétně T 520 společnosti Ywette Camion se speciálním airbrushovým designem nebo T High 520 Maxispace  společnosti Josef Lux – EUROTRANS, který je vůbec prvním českým dopravcem, který tento model s nejvyšší možnou úrovní výbavy kabiny provozuje.
 
Centrem zájmů přítomných hostů byly také dva závodní speciály K 520 a Renault Sherpa týmu MKR Technology, který s nimi v nedávné době absolvoval velmi úspěšné tažení dálkovou rallye Silkway 2016. V areálu festival parku si Renault Sherpa odbyl svoji premiéru před českými zákazníky.
 
Na úspěšné prezentaci se podíleli i partneři akce společnosti: Paragan, Kögel, France Car – autorizovaný dealer značky Renault, Pierre Fabre Dermocosmetique, Novida a MKR Technology. 

Přečtěte si také

Back to top button