Letecká doprava

Emirates poskytuje prostřednictvím sociálních sítí zákaznickou podporu

Emirates posílila zákaznický servis prostřednictvím sociálních sítí. Zákazníkům nově poskytuje podporu na Facebooku a Twitteru 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, navíc v angličtině i arabštině.

Sociální sítě využívá Emirates ke komunikaci se zákazníky již od srpna roku 2012. Když před třemi lety služba začínala, průměrný počet soukromých zpráv na Facebooku čítal něco kolem 50 denně. Za tu dobu se tento způsob komunikace s leteckou společností velmi rozšířil a v současné době je jedním z nejoblíbenějších. Nespornou výhodou je, že zákazníci mohou tímto způsobem s Emirates komunikovat v reálném čase, například když potřebují pomoc na letišti, anebo chtějí zanechat zpětnou vazbu po příjemném letu.
 
Aktuálně se počet vyřízených zpráv na obou sociálních sítí pohybuje okolo tisícovky denně. Týkají se všeho možného – od pomoci s rezervací letenek, přes pochvalu až po hodnocení produktů a služeb. Díky zavedení 24hodinové podpory se interval zodpovězení výrazně zkrátil.
 
„Zákaznický servis na sociálních sítí doplňuje další stávající kanály, takže se na nás zákazníci mohou obrátit způsobem, který je pro ně nejpohodlnější. Ať už se na nás obrátí nejprve přes zákaznické centrum a pak v komunikaci pokračují skrze sociální sítě či e-mail, vždy se musí vše obejít bez jakéhokoliv problému. Od té doby, co jsme zavedli zákaznickou podporu prostřednictvím sociálních sítí, neustále pracujeme na vylepšování naší nabídky.
 
Jelikož naši zákazníci cestují po celém světě a v různých časových pásmech, umožňuje nám 24hodinová podpora na sociálních sítích v angličtině a arabštině rychleji reagovat a obsloužit více zákazníků,“ vysvětluje Karen Bell-Wright, senior viceprezidentka Emirates pro obchod a zákaznická centra.
 
Běžné dotazy lze nalézt v sekci zákaznické centrum na webu emirates.com. Zákazníci se s Emirates mohou spojit také prostřednictvím jiných kanálů včetně e-mailu, prodejen a telefonu.
 
Letecká společnost obdrží ročně 15 milionů hovorů od zákazníků z 50 zemí světa. Komunikace probíhá většinou v angličtině a arabštině, ale k dispozici – ať už na telefonu či emailu – jsou zaměstnanci hovořící 14 dalšími jazyky.
 
Zákaznický servis Emirates prostřednictvím sociálních sítí můžete využít na stránce facebook.com/emirates nebo na Twitter: @emiratessupport.

Přečtěte si také

Back to top button