Letecká doprava

Emirates vstupuje do roku 2020 pozitivně

Největší mezinárodní letecká společnost Emirates se v roce 2019 zaměřila na vylepšování svých produktů, služeb i leteckých tras. V roce 2020 očekává společnost s nadšením Expo 2020, největší světovou show, která již v říjnu otevře své brány návštěvníkům z celého světa.

Sir Tim Clark, prezident aerolinek Emirates, v rámci novoročního bilancování řekl: „Rok 2019 se nesl ve znamení obměny flotily a plánovaných leteckých linek poté, co vyšel najevo konec programu A380. Společnosti Emirates se v tomto roce podařilo mnohokrát prokázat svou pohotovost, a to především v reakci na renovaci jižní ranveje na dubajském letišti a na různé politické a socio-ekonomické vlivy. Soustředili jsme se také na plnění našeho závazku Fly Better a i nadále jsme vylepšovali naše produkty i služby. Nyní se těšíme, až přivítáme návštěvníky z celého světa na veletrhu Expo 2020, kde v pavilonu Emirates představíme budoucnost letectví.“

Přečtěte si také

Propojení světa s Dubají a jejím prostřednictvím
V roce 2019 přepravila společnost Emirates prostřednictvím své flotily téměř 58 milionů cestujících. Společnost vypravila v průměru přes 3 500 letů za týden. Díky těmto letům byla překonána vzdálenost 885 milionů kilometrů. Na palubě letadel opouštějících Dubaj bylo naservírováno přibližně 63 milionů porcí jídel.
V roce 2019 posílila společnost Emirates svou globální síť přidáním tří nových tras: linka z Dubaje do Bangkoku přes Phnompenh zjednodušuje letecké propojení mezi Kambodžou a Thajskem, další nová trasa vede do Porta a dělá z něj v pořadí druhou destinaci Emirates v Portugalsku a nejnovějším přírůstkem je linka do Mexico City přes Barcelonu.

Společnost Emirates zakončila rok 2019 s celkovým počtem 26 codesharových partnerů a 156 linkových partnerů ve 200 zemích, což rozšířilo leteckou síť o více než 1 800 destinací. Nová partnerství navázaná v roce 2019 zahrnují společnosti China Southern Airlines, Africa World Airlines, LATAM Airlines, SpiceJet a Interjet. Emirates a flydubai oslavily dva roky úspěšného partnerství.
Emirates rozšířila svou síť A380 zavedením pravidelných linek do Rijádu, Káhiry a Maskatu. Prostřednictvím A380 byly v létě také provozovány sezónní linky do Bostonu a Ammánu.

Strategické investice do flotily v budoucnu
Na aerosalonu Dubai Arshow 2019 zadala společnost Emirates objednávku na 50 letadel typu A350-900 XWB a potvrdila kupní smlouvu na 30 letadel Boeing 787-9. Celková hodnota nákupů letadel společností Emirates na Dubai Airshow 2019 se tím vyšplhala na 24,8 miliard USD.
Emirates se zaměřuje na zákaznickou spokojenost

I v roce 2019 představila společnost Emirates novinky, které zdokonalily zákaznický prožitek z cestování. V dubnu 2019 dokončila Emirates rekonstrukci 10 letadel Boeing 777-200LR v hodnotě 150 miliónů USD. Nově rekonstruované letouny nabízejí dvoutřídní kabiny, širší a pohodlnější sedadla v Business Class v konfiguraci 2-2-2 a celkově pozměněnou Economy Class.

Zákazníci mohou i nadále využívat palubní zábavní systém ice s více než 4 500 kanály plnými zábavy. Letos společnost Emirates přišla s možností synchronizace seznamů skladeb. Zákazníci si nyní mohou procházet nabízený obsah ještě před letem a vytvářet si osobní seznamy skladeb, které na palubě letadla synchronizují se svým sedadlem prostřednictvím aplikace. Letecká společnost postupně rozšiřuje tuto funkci v celé své flotile.

Emirates dále zavedla svůj první odbavovací terminál mimo letiště, který se nachází v dubajském Port Rashid. Terminál slouží k hladkému odbavení cestujících z výletních lodí, kteří si tak mohou užít nerušenou návštěvu města.

Novinkou je také technologie biometrické identifikace v odletových branách pro pasažéry, kteří cestují z Dubaje do jakékoli z 12 destinací v USA. To krátí čas potřebný pro identifikaci na dvě vteřiny nebo méně. Více biometrických technologií bude představeno v následujícím roce.

Aplikace Emirates (Emirates App) se stala jednou z nejlepších letištních aplikací s téměř 2 miliony aktivních uživatelů. Je k dispozici v 19 jazycích včetně češtiny a umožňuje uživatelům vyhledávat, rezervovat a spravovat své lety. Letecká společnost také nedávno představila novou funkci aplikace s názvem Airport Maps, která zákazníkům umožňuje bezproblémovou navigaci na mezinárodním letišti v Dubaji.

Emirates spojuje
V roce 2019 společnost Emirates pokračovala v podpoře kultury a sportu prostřednictvím svých globálních sponzorství. Emirates se opět podílela na některých z nejočekávanějších sportovních událostí roku včetně ICC Cricket World Cup 2019 a Rugby World Cup 2019.

V průběhu roku si Emirates objednala 8 zakázkových livrejí, aby upozornila na svá partnerství a předvedla je publiku po celém světě.

Přečtěte si také

Back to top button