Letecká doprava

Hodnota značky Emirates vzrostla o 17 % na 7,7 miliard amerických dolarů

Emirates se opět umístila na vrcholu žebříčku nejhodnotnějších značek leteckých společností, píše se v letošní zprávě Brand Finance Global 500 z 1. února.

Oproti loňskému roku vzrostla hodnota značky Emirates o 17 % na 7,7 miliard amerických dolarů. Už pátým rokem letecká společnost na žebříčku nejlepších světových značek stoupá. Aktuálně je umístěná na 171. prvním místě, 47 příček před další leteckou společností. Emirates zároveň udržuje svoji pozici nejhodnotnější značky na Blízkém východě. Mimo to se hodnota Emirates od roku 2009, kdy se v Brand Finance Global 500 objevila poprvé, více než zdvojnásobila.
 
Emirates svého pevného postavení dosáhla především díky svému závazku nabízet produkty a služby té nejvyšší úrovně, a to jak ve vzduchu, tak na zemi. A také proto, že dbá o své zákazníky a jejich potřeby, kterým se snaží vždy vycházet vstříc.
 
„Při budování naší značky investujeme strategicky, což se odráží ve všem, co děláme. Povědomí o Emirates rozšiřujeme nejen prostřednictvím marketingových a sponzorských aktivit, ale také díky kombinaci kvalitních produktů a služeb. Technologie nám pomáhají starat se o naše zákazníky každý den, a to jak na zemi, tak na palubě. Pracujeme tvrdě, abychom rozpoznali a předvídali neustále se měnící potřeby cestujících z celého světa a pevně věříme, že se naše pozice v tomto odvětví bude nyní i v budoucnu stále posouvat dál,“ řekl senior viceprezident Emirates pro korporátní komunikaci, marketing a značku Boutros Boutros.
 
„Emirates nadále roste, hodnota značky v tomto roce stoupla o 17 %. Analýza Brand Finance ukazuje, že je Emirates populárnější než kdy jindy. Její hodnota roste především díky důvěryhodnosti, ohleduplnosti, stanovaným prioritám, spokojeným zákazníkům a jejich doporučením napříč odvětvím. Z letošního růstu vyplývá, že by se mohla značka v roce 2020 stát jedničkou Blízkého východu a dostat se mezi TOP 100 značek v žebříčku,“ řekl finanční ředitel značky David Haigh.
 
Rok 2015 byl pro leteckou společnost rokem růstu a inovací. Společnost oslavila 30 let působení na trhu a spustila šest linek do nových destinací, čímž rozšířila svou leteckou síť na 150 destinací po celém světě. Emirates také získala 26 nových letadel a drží si tak pozici největšího provozovatele Boeingu 777 a nejpopulárnějšího letadla A380. Se svým dvoupatrovým letadlem A380, které je známé především pro svůj palubní salonek, sprchy a špičkové soukromé kabinky v první třídě, v současné době létá do 37 světových měst.
 
Emirates nadále investuje do technologií, ale i do aktivit, které zákazníkům zjednodušují a zpříjemňují jejich cesty. S tím souvisí například i vylepšení webových stránek a aplikací. Emirates představila nejnovější verzi svého palubního zábavního systému ice s největšími obrazovkami v ekonomické a první třídě na trhu. Nové obrazovky jsou na všech palubách nově dodaných letadel Boeing 777 a A380. Systém ice společnosti Emirates získal ocenění Skytrax pro nejlepší zábavní systém už jedenáctý rok po sobě.
 
Emirates nezahálí ani na poli marketingu. Nedávno zveřejnila velmi očekávanou a rychle se šířící reklamu, ve které si zahrála herečka, režisérka a producentka Jennifer Aniston. Společnost rovněž podporuje lásku k fotbalu. Jako příklad lze uvést „bezpečnostní‘ video“ klubu Benfica ze stadionu. Vynikající byl i exhibiční let, kdy Emirates prověřila limity letectví při letu formace Jetman. V obou případech se společnost postarala o cvrkot na sociálních sítích v celém světě.
 
Společnost samozřejmě buduje i úspěšnou základnu fanoušků na sociálních sítích, v současné době má jednu z nejaktivnějších a nejangažovanějších komunit. Dohromady má Emirates na Facebooku, Twitteru, Instagramu, LinkedInu a Google+ 11 milionů fanoušků. Na Instagramu dosáhla Emirates nedávno milníku – jako první letecká společnost má milion fanoušků a stala se nejpopulárnější leteckou značkou na sociálních sítích. Zároveň je první leteckou společností, která dosáhla půl milionu odběratelů na profesní síti LinkedIn.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button