Motorismus

Fotbalisté na ME jezdí v autobusech Setra

Dne 8. června ve Varšavě obdržely týmy od polských organizátorů své dopravní prostředky pro celý šampionát ve fotbale.

Celkem 40 komfortních autobusů Setra ComfortClass 400 a TopClass 400 v jednotném designu s vlajkami všech týmů bude během tří týdnů turnaje přepravovat všechny týmy, trenéry, stejně jako úředníky a jiné hosty. Konsorcium dopravních společností  spolu s UEFA se rozhodlo pro kvalitu a bezpečnost autobusů Setra vyráběných v Neu-Ulmu.
 
Německý tým vyrazil s autobusem ComfortClass 400 na první veřejný trénink do Gdaňsku, kde byl přivítán 11 000 nadšenými diváky. Po finále 1. července v Kyjevě budou vozidla zařazena do flotil příslušných autobusových společností. Jedno je již jisté: Budoucí mistr Evropy nyní jezdí na palubě autobusu Setra.
 
Dva měsíce před začátkem ME 2012 bylo organizátorům v Zákaznickém centru v Neu-Ulmu předáno 40 autobusů Setra pro 16 fotbalových týmu a další potřeby šampionátu. Řidiči absolvovali dvoudenní trénink pořádaný koncernem Daimler AG v oblasti bezpečnosti, efektivity a jízdních dovedností. Zápasy ME 2012 se konají na polských fotbalových stadionech ve Varšavě, Poznani, Wroclawi, Gdaňsku a na ukrajinských stadionech v Kyjevě, Doněcku, Lvově a Charkově.
 

Přečtěte si také

Back to top button