Motorismus

Nová ŠKODA Octavia: Nejžádanější vůz českých řidičů

Nová ŠKODA Octavia se stala dvojitým vítězem soutěže ‚Auto, které bych si koupil (České auto 2013)’.

V rámci národní soutěže se organizátorům letošního 1. ročníku ankety podařilo nashromáždit 57 531 platných hlasovacích lístků, resp. názorů na celkem 55 novinek. V hlavní kategorii ‚Auto, které bych si koupil’ získala nová Octavia 20,2 procent odevzdaných hlasů. S podílem 18,5 procent vyhrál nejnovější model značky také v kategorii ‚Nejpraktičtější auto’.
 
„Výrazné vítězství tohoto modelu jasně dokazuje, že nová Octavia je ve všech ohledech třída sama pro sebe,“ říká Petr Pečenka, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. „Vítězství ve dvou kategoriích je důkazem předností třetí generace modelu Octavia, které naši zákazníci vnímají. Čeští motoristé si dokáží udělat vlastní názor a okamžitě poznat kvalitní a praktický vůz,“ dodává Pečenka. Anketa proběhla v březnu a dubnu 2013 na internetu i v rámci brněnského Autosalonu.
 
Nová ŠKODA Octavia ve verzi limuzína i kombi zaujme nadčasově elegantním designem, nabídkou prostoru, vysokou funkčností, moderními bezpečnostními a komfortními systémy, nízkou spotřebou, řadou Simply Clever nápadů a vynikajícím poměrem ceny a nabízené hodnoty. Nový model ve srovnání se svým předchůdcem vyrostl jak do délky (+90 milimetrů), tak do šířky (+45 milimetrů). Nová Octavia patří k nejprostornějším vozům ve svém segmentu, disponuje největším zavazadlovým prostorem, nejdelším interiérem a největším nabídkou místa pro nohy cestujících.
 
Před několika týdny už nová ŠKODA Octavia získala i několik cen, například českou cenu ‚Auto Design Awards’. V této soutěži vyhrála Octavia jak v celkovém hodnocení, tak v kategorii vozů střední třídy. Octavia Combi získala cenu ‚Red Dot Design Award’. Petr Pečenka uvádí ještě další důkaz pozitivního vnímání nového modelu Octavia. „Naše prodejní výsledky mluví samy za sebe. Octavia je i v roce 2013 jasnou jedničkou na českém trhu. Každé deváté v České republice nově registrované auto je Octavia nebo Octavia Combi.“
 
Nová Octavia je důležitou součástí největší modelové ofenzívy v historii automobilky ŠKODA. Po startu nových modelů Octavia a Octavia Combi budou v příštích týdnech následovat i nová Octavia Combi 4×4 a sportovní verze Octavia RS (jako limuzína a kombi).
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button