Motorismus

Škodovka rozšířila logistické centrum, díly expeduje na 100 trhů

Největší česká automobilka Škoda Auto rozšířila své logistické centrum pro prodej originálních dílů a příslušenství, dodává je už na 100 trhů.

Do zkušebního provozu byla uvedena také nová expediční linka. Rozšíření je součástí projektu, do nějž Škoda investuje 800 milionů korun, sdělil ČTK mluvčí automobilky Rudolf Dreithaler. Projekt bude pokračovat ve druhé fázi výstavbou automatizovaného výškového skladu, který firma dokončí příští rok. 

    
Do roku 2012 se tak celková skladovací plocha v Mladé Boleslavi rozšíří o asi 50 procent z původních 50.000 metrů čtverečních na 74.500 metrů čtverečních. Výstavba nové haly trvala 11 měsíců. „V době úspěšného růstu musíme zajistit kapacity také v oblasti prodeje originálních dílů a příslušenství. S rostoucím počtem modelových řad roste také odbyt našich komponentů,“ uvedl člen představenstva pro oblast prodeje a marketingu Škodovky Jürgen Stackmann. Nově otevřený expediční terminál rozšířil celkovou plochu centra originálních dílů a příslušenství zatím na 68.600 metrů čtverečních. Plocha samotného terminálu činí 18.600 metrů čtverečních. 

    
Vedle nových logistických ploch firma buduje i plně automatizované výškové paletové silo s kapacitou 30.000 palet. Podle Dreithalera půjde o největší zařízení tohoto druhu v České republice. Centrum originálních dílů Škoda pracuje 24 hodin denně a expeduje dodávky originálních dílů a příslušenství. V centru je ve třísměnném provozu zaměstnáno více než 500 zaměstnanců. Denně vydávají v průměru více než 24.000 položek na více než 100 trhů na celém světě. V Česku jsou dodávky doručeny vždy do rána následujícího dne, mezinárodní dodávky po Evropě pak během 24 hodin. Moderní logistické centrum v Mladé Boleslavi poskytuje logistické služby i mateřskému koncernu Volkswagen.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button