Motorismus

Volvo Trucks představuje technické inovace nákladních vozidel nové řady netradičním způsobem

Po loňském úspěchu postavy Ballerina Stunt (balerína kaskadérka) od společnosti Volvo Trucks přicházejí další virální hity „Křeček kaskadérem“ (The Hamster Stunt),

„S býky v zádech“ (The Chase), „Na háku“ (The Hook) a „Impozantní roznožka“ (The Epic Split). Kaskadérské filmy jsou součástí strategie testů v živém prostředí, která dramaticky podtrhává technické inovace společnosti Volvo Trucks. Od uvedení reklamního spotu „The Epic Split“ na serveru Youtube se tomuto spotu dostalo obrovského přijetí po celém světě s více než 61 milionů zhlédnutí za pouhé čtyři týdny.
 
Poprvé společnost Volvo Trucks natočila působivou zkoušku svých nákladních vozů v loňském roce. Film „The Ballerina Stunt“ (balerína kaskadérka)zaznamenal po celém světě obrovský úspěch hned poté, co se loni v srpnu objevil na internetu. Cílem tohoto filmu bylo ukázat skvělou ovladatelnost a naprosto výjimečné jízdní vlastnosti nového modelu Volvo FH. Kaskadérský výstup by se nezdařil, kdyby nová Volva FH neměla skvělou boční stabilitu a díky řízení skvělé vlastnosti v přímém směru. Jen díky stabilitě ve všech směrech si totiž mohly oba vozy zachovat neměnný odstup po celou dobu jízdy.
 
Křeček Charlie – nejnovější řidič Volvo Trucks
Po loňském úspěchu videa Ballerina Stunt tentokrát společnost Volvo Trucks posadila za volant svého nejnovějšího modelu Volvo FMX křečka domácího. V tomto kaskadérském kousku řídí křeček Charlie svůj nákladní vůz přes nebezpečný lom, čímž prokazuje, jak snadno se tento 45tunový vůz pro stavebnictví ovládá. Námětem tohoto spotu je revoluční Volvo Dynamic Steering, snímající ze řidičů po celém světě námahu z otáčení volantem. Charlie je speciálně vycvičený křeček z Velké Británie. Nákladní vůz, který řídí, je nový model Volvo FMX. Tato vozidla jsou užívána v dolech, ve stavebnictví a v jiných těžkých provozech. Film byl natočen v uzavřeném lomu u Los Tres Cunados ve Španělsku.
 


Role kaskadéra se ujal i prezident společnosti Volvo Trucks
Claes Nilsson je prezidentem společnosti Volvo Trucks a někým, kdo se neváhá postavit na střechu nákladního vozu kymácejícího se ve více než 20metrové výšce a zahrát si ve filmu, ve kterém nový nákladní vůz pro stavebnictví podstoupil náročnou zkoušku. Nilsson musel strávit téměř dvě hodiny tím, že stál na předním panelu Volva FMX, které bylo zavěšeno více než 20 metrů nad vodou v göteborgském přístavu. Za zrodem tohoto filmu nazvaného „The Hook“ stála snaha ukázat, že přední tažný hák vozidla je dimenzován na mnohem větší zatížení, než jakému je za běžných okolností vystavován a předvést tak odolnost a kvalitu nákladních vozů Volvo pro stavebnictví.
 
Nové Volvo FL prchající před býky
Ve filmu „S býky v zádech“ (The Chase) je rozvážkový vůz Volvo FL vystaven těžké zkoušce. Ujíždí před býky ulicemi středověkého španělského města Ciudad Rodrigo. Cílem je předvést, jak snadno lze s novým 12tunovým nákladním vozem manévrovat v náročném městském prostředí. Řidič-kaskadér Rob Hunt má za úkol projet dva kilometry dlouhou trať těsnými uličkami Ciudad Rodrigo, zatímco ho pronásleduje stádo býků. V průběhu testu musel nákladní vůz udržovat rychlost aspoň 30 km/h, aby byl mimo dosah býků.V určitých úsecích cesty byly uličky tak úzké, že Rob Hunt musel sklopit zpětná zrcátka.
 
Bezpečnost lidí i zvířat byla během celé akce hlavní prioritou. Byla přijata všechna nezbytná bezpečnostní opatření. Nový 12tunový model je významným hráčem v největším segmentu středně těžkých vozů. Vozidlo je dobře promyšlené do všech podrobností. Automatická převodovka umožňuje plné soustředění na řízení. Menší kola snižují výšku kabiny a tím se zlepší viditelnost pro řidiče a usnadňuje vstup    a výstup z kabiny.
 

 
Dynamické řízení Volvo umožnilo provést unikátní kaskadérské číslo
V novém filmu od společnosti Volvo Trucks s názvem „Impozantní roznožka“ (The Epic Split) předvedl Jean-Claude Van Damme při jedinečném testu jednu ze svých proslulých roznožek – a to mezi dvěma couvajícími nákladními vozy Volvo FM. Tento neuvěřitelný kaskadérský kousek bylo možné provést jen díky dynamickému řízení Volvo. Inovativní systém vyvinutý společností Volvo Trucks, přináší vyšší přesnost a stabilitu ve všech situacích. Pracuje pomocí elektronicky řízeného elektrického motoru, který je regulován 2 000krát za vteřinu, aby v každém okamžiku napomohl vysoce přesnému řízení.
 
Při couvání nabízí dynamické řízení Volvo vynikající ovládání s minimálním úsilím. Elektrický motor také automaticky reguluje řízení a kompenzuje nepravidelnosti, které se přenášejí do volantu, například boční vítr nebo hrboly na silničním povrchu. V důsledku toho snižuje nutnost neustále upravovat směr jízdy. Dynamické řízení Volvo také po uvolnění automaticky vrátí volant do výchozí pozice, čímž dále snižuje nápor na řidiče.
 

 

 

Přečtěte si také

Back to top button