Zprávy

Peugeot a Micro získaly za svou koloběžku e-Kick cenu Red Dot Product Design 2017

Ocenění, které uděluje porota složená z 39 mezinárodních odborníků, má ve světě průmyslového designu vysokou prestiž. Koloběžka s elektromotorem e-Kick, vyvinutá společnostmi Peugeot a Micro, byla oceněná za svůj nápaditý design a způsob, jakým reaguje na problematiku městské udržitelné mobility. Cena bude předána 3. července v německém Essenu.

Jedná se o první ocenění, které společnosti Peugeot a Micro za svou koloběžku s elektromotorem, jež byla na trh uvedená společně s vozem Peugeot 3008, získaly. Koloběžka e-Kick s cenou Red Dot Product Design a nový Peugeot 3008 ověnčený titulem Auto roku 2017 představují excelentní kombinaci!
 
Porota ocenila kvalitu inovativní koncepce a vynikající funkce koloběžky e-Kick.
·        Společnosti Peugeot a Micro pojaly e-Kick jako řešení udržitelné mobility ve městě. Je určená pro překonání posledních kilometrů po zaparkování vozu. Koloběžku e-Kick lze dobíjet v zavazadlovém prostoru auta. Váží pouhých 8,5 kg, dosahuje maximální rychlosti 25 km / hod, její dojezd je 12 km.
 
·        Ramenová řídítka jsou dílem designérského centra Peugeot Design Lab a dovolují „multimodální“ použití, jejich mechanismus umožňuje koloběžku během několika vteřin snadno složit. K dispozici jsou tři polohy: jízda, transport po úplném složení a složení pro cesty metrem, autobusem nebo vlakem, kde koloběžka zabírá minimum místa.
 
Prémiová koloběžka s elektropohonem e-Kick se na evropském trhu prodává od listopadu 2016 za cenu 1 190 € vč. DPH Je k dispozici v některých prodejnách Micro a Peugeot a v internetových obchodech Micro a Peugeot Lifestyle.
 
Ocenění Red Dot Product Design je cena udělována každoročně od roku 1955 mezinárodní porotou složenou z 39 designérů, architektů a pedagogů. Koloběžka e-Kick bude k vidění od 3. července po dobu jednoho roku v muzeu Red Dot Design Museum v  německém Essenu.
 
Veškeré informace o studiu Peugeot Design Lab najdete na adrese www.peugeotdesignlab.com
 
Zákulisí projektů studia Peugeot Design Lab můžete sledovat na Instagramu: @peugeotdesignlab.
 
Produkty lifestylového butiku Peugeot najdete na adrese https://boutique.peugeot.com

 

Přečtěte si také

Back to top button