Silniční doprava

2 100 podvozků Mercedes-Benz do Brazílie

Dceřiná společnost koncernu Daimler, firma Mercedes-Benz do Brasil, získala při výběrovém řízení na obnovu vozového parku veřejných dopravních prostředků, které vypsalo vedení brazilského hlavního města, velké zakázky hned od čtyř dopravních podniků.

Bude dodáno celkem 2 100 podvozků autobusů Mercedes-Benz. Ty mají být expedovány okamžitě. Do prosince 2013 pak bude obnoven vozový park metropole a jejího okolí. Dopravní podniky ve městě Brasília používají ve veřejné dopravě celkem 3 300 autobusů, které mají být postupně nahrazeny novými vozidly. Celkový vozový park tak bude z více než 60 % sestávat z nových podvozků Mercedes-Benz.
 
Hartmut Schick, ředitel divize Daimler Buses, uvedl: „Velké zakázky, jako je tato, jsou hnacím motorem našeho obchodu s autobusy. Zvýšením o 16 procent jsme v Latinské Americe prodali za první pololetí přibližně 8 700 jednotek.“
Potřeba ekologických, úsporných a bezpečných dopravních prostředků stoupá také s ohledem na sportovní události, které se budou v Brazílii konat. Brazilská velkoměsta obnovují své vozové parky pro veřejnou dopravu, aby byla dobře připravena na Mistrovství světa ve fotbale 2014 i na olympijské hry 2016.
 
Již v minulém roce získala společnost Mercedes-Benz do Brasil celou řadu takových velkých zakázek. Městské dopravní podniky ve Fortaleze na severovýchodě Brazílie a Ribeirão Preto v provicii São Paulo si v roce 2012 objednaly celkem 520 městských autobusů se značkou Mercedes-Benz. 90 kloubových autobusů pak bylo v loňském roce objednáno pro moderní přepravní systém Bus Rapid Transit (BRT) v Rio de Janeiro.
 
„I kvůli sportovním podnikům v Brazílii hrají tyto dopravní koncepty se speciálními jízdními pruhy pro autobusy velkou roli v rámci rychlé osobní přepravy,“ vysvětluje Hartmut Schick a doplňuje: „Devět z dvanácti měst, v nichž se bude konat mistrovství světa, sází na systém BRT – a mnozí z jeho provozovatelů sází na nás. Na trhu systémů BRT se městské autobusy Mercedes-Benz podílejí v Brazílii přibližně ze 70 procent.“
 
 

Přečtěte si také

Back to top button