Silniční doprava

Do centra Svitávky na Blanensku vede nová komunikace

Do centra obce Svitávka na Blanensku se motoristé nyní nově dostanou pohodlně po silniční přeložce, jejíž vybudování přišlo na osm milionů korun.

Stavbu komunikace dlouhé 270 metrů umožnilo využití místa po zbořeném domě, řekl dnes ČTK svitávecký starosta Martin Cetkovský (ODS). Dříve museli řidiči jezdit těsnou Jiráskovou ulicí, která se nachází v historické zástavbě. Na některých místech se v ní ale dvě protijedoucí auta nemohla vyhnout, přitom tímto úsekem denně jezdilo až 30 autobusů. U okolních domů navíc schází předzahrádky a chodníky, proto se z domů vstupuje přímo do vozovky. 
    
Ve snaze zjednodušit silniční provoz a zvýšit bezpečnost občanů se radnice spolu s Jihomoravským krajem pustila do stavby silniční přeložky. Z centrálního náměstí Svobody nyní vede nová a prostorná komunikace, a to ve směru k silnici I/43, která patří k páteřním na Moravě. Nová komunikace končí asi 400 metrů od I/43. Propojeny jsou starou cestou, která byla dříve nevyužívaná. V budoucnu se plánuje její rozšíření a oprava tak, aby bylo vytvořeno kvalitní propojení Svitávky a trasy I/43.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button