Silniční doprava

Na silnicích Vysočiny skončily tři dotované stavby za 386 mil. Kč

Na silnicích Vysočiny skončily tři stavby dotované Evropskou unií, celkem stály 386 milionů korun.

Nejdražší byla modernizace části spojky ze Světlé nad Sázavou k dálnici D1 v Humpolci, na niž padlo přes 194 milionů korun. O něco pohodlnější je také cestování z Moravských Budějovic směrem na Znojemsko, kudy v létě jezdí rekreanti k Vranovské přehradě. Vyplývá to z tiskové zprávy zveřejněné na krajském webu. 

    
Přestavba pěti kilometrů silnice číslo 347 ze Světlé do Humpolce začala loni. Stavbaři narovnávali a rozšiřovali komunikaci mezi Dolním městem a obcí Kejžlice a opravovali dva mosty na trase. Evropské a státní dotace uhradí 92,5 procenta nákladů tohoto projektu, zbývající část doplatí kraj. Na silnici II/411 z Moravských Budějovic k hranicím s Jihomoravským krajem bylo za 137,8 milionu Kč opraveno skoro 11 kilometrů vozovky. Silnice byla upravena tak, aby po ní mohla jezdit i těžší auta, a byly na ní odstraněny deformace. Tuto akci platí unie z 85 procent. 

    
Na konci října byly zkolaudovány mosty na silnici III. třídy v Hesově u Přibyslavi. U vesnice, v níž sídlí velká mlékárna Pribina, byla přemostění v havarijním stavu. Dva ze tří mostů proto byly zbourány a postaveny znovu, třetí most byl rekonstruován. Celý projekt stál 54 milionů Kč. Kraji patří skoro 4600 kilometrů vozovek II. a III. třídy. Na investiční akce na silnicích se kraj v tomto roce chystá vydat přes miliardu korun, dalších 600 milionů budou stát opravy komunikací v majetku kraje a jejich běžná údržba.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button