Silniční doprava

Zajímá vás, jak dlouho se s kamionem zdržíte na hranicích po celé Evropě? Poradíme.

Kvůli pandemii koronaviru se obnovily kontroly na hraničních přechodech a s tím se vrátily i dlouhé kolony kamionů. Poradíme, kde na jednom místě zjistíte informace o zdržení.

Souhrnné informace o přibližných čekacích lhůtách na hraničních přechodech v Evropě pro kamionovou dopravu najdete na tomto odkazu zde. Na mapce jsou názorně zobrazené hraniční přechody určené pro kamiony. Podle barvy jednoduše na první pohled zjistíte, jaké jsou přibližné čekací lhůty.

Zelená značí žádné čekání, oranžová znamená zdržení kolem jedné hodiny, červená přes hodinu a černá informuje o tom, že na hranicích je dlouhá nehybná kolona delší než 20 km. Šedý kroužek znamená, že systém nemá dostatečný počet relevantních dat pro určení zpoždění.

Data se totiž získávají z telematických dat tisíců nákladních automobilů či různých aplikací. Zpoždění se určuje na základě množství dat v koridoru u dálnice, který je dlouhý cca 10 km. Data se aktualizují každých zhruba 20 minut.

Aktuální info od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na naleznete na stránkách nove.dopravniinfo.cz. Funguje také telefonní linka 800 280 281.

Přečtěte si také

Back to top button