Zprávy

Skupina HB Reavis vydala nezabezpečené dluhopisy v hodnotě 40 miliónů eur

Skupina HB Reavis, jeden z předních developerů v segmentu komerčních nemovitostí ve střední a východní Evropě, dokončila svoji první transakci nezabezpečených dluhopisů na Slovensku získáním zdrojů ve výši 40 miliónů eur.

Od listopadu 2013 tak skupina na kapitálových trzích ve střední Evropě získala více než 100 miliónů eur. Dluhopisy vydala společnost HB REAVIS Finance SK II s.r.o., přičemž ručení poskytla hlavní holdingová společnost skupiny HB Reavis, z konsolidovaného pohledu skupiny tedy jde o nezabezpečenou emisi.
 
Emise byla nabídnuta investorům na Slovensku na základě veřejné nabídky od 16. března do 26. března 2015. Dluhopisy HB Reavis 2020 byly vydané 30. března 2015 a upsalo je téměř 200 investorů, ze kterých zhruba 40 procent tvořili klienti privátního bankovnictví, téměř 32 procent banky a 28 procent institucionální investoři.
 
„Po loňském vstupu na slovenský kapitálový trh je tato transakce důkazem důvěry investorů vůči skupině HB Reavis, která pokračuje v úspěšné realizaci své obchodní a finanční strategie. Důvěry investorů si ceníme o to víc, že je tato transakce první nezabezpečenou emisí dluhopisů skupiny HB Reavis,“ řekl finanční ředitel HB Reavis Marián Herman. 
 
Emisi dluhopisů zorganizovala Slovenská spořitelna (Slovenská sporiteľňa – Erste Group) a Československá obchodní banka (Československá obchodná banka – KBC Group).
 
„Úspěšná emise prokázala schopnost HB Reavis oslovit klienty privátního bankovnictví s výborným potenciálem do budoucnosti. Zároveň potvrdila, že při vhodných podmínkách, časování transakce a spolupráci s bankami s dostatečným klientským zázemím je možné i na poměrně nelikvidním trhu dosáhnout vynikajícího výsledku,“ uvedl Tomáš Pavlák, ředitel odboru Treasury Slovenské spořitelny.
 
„Emise korporátních Dluhopisů HB Reavis 2020 v období extrémně nízkých úrokových sazeb přitáhla zájem investorů všech segmentů trhu a potvrdila význam diverzifikace jak z pohledu emitenta, tak i investorů,“ sdělila Iveta Komáčková Nováková, manažerka pro Obchodování na finančních trzích Československé obchodní banky.
 
Emise byla přijatá na regulovaný volný trh Burzy cenných papírů v Bratislavě. Dluhopisy mají pevný roční kupón 4,25 procenta a jsou splatné v březnu 2020.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button