Zprávy

Společnost Volvo Trucks a nejsilnější muž planety spojí síly v extrémně těžké výzvě

Jakou zátěž dokáže Volvo FH16 750 utáhnout? Nová převodovka I-Shift s plazivými stupni dostane šanci ukázat, jakou sílu skrývá.

Za volant nejsilnějšího sériově vyráběného nákladního vozidla na světě se posadí nejsilnější muž na světě. Odpověď se dozvíte 12. dubna na kanálu společnosti Volvo Trucks na YouTube.
 
 
Společnost Volvo 15. března představila novou převodovku I-Shift s plazivými stupni. Díky novým plazivým poměrům je možné se rozjet a pokračovat v jízdě i se soupravou, jejíž celková hmotnost dosahuje 325 tun. U sériově vyráběných nákladních vozidel se jedná o unikát. Ale jak velkou zátěž převodovka zvládne doopravdy? Odpověď na tuto otázku odhalí zkouška absolutní síly provedená společností Volvo Trucks. Ve výzvě se setká Magnus Samuelsson, bývalý vítěz soutěže „Nejsilnější muž světa” a Brian Weatherley, novinář věnující se nákladním vozidlům. Tito dva vyzvou na přímý souboj fyzikální zákony a podrobí převodovku I-Shift s plazivými stupni té nejtvrdší zkoušce.
„To, že díky převodovce I-Shift s plazivými stupni lze přepravovat opravdu těžký náklad, již víme. Touto výzvou chceme předvést ohromující schopnosti převodovky a co nové stupně pro plazivou jízdu dokážou,” říká Peter Hardin, produktový manažer modelů FM a FMX ve společnosti Volvo Trucks.
 
Ve výzvě, jejímž dějištěm bude přístav v Göteborgu, bude muset nákladní vozidlo táhnout extrémně těžký kontejnerový vlak.
„Rozjet se z klidového stavu s tak těžkým nákladem, jakým bude tento, je pro sériově vyráběné nákladní vozidlo s automatizovanou převodovkou neskutečná výzva. Za svou 30letou novinářskou kariéru, kterou jsem věnoval nákladním vozidlům, jsem se neúčastnil ničeho podobného,” říká Brian Weatherley.
 
Film, ve kterém Magnus Samuelsson spojí síly s převodovkou I-Shift s plazivými stupni, bude mít premiéru 12. dubna na kanálu společnosti Volvo Trucks na YouTube.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button