Zprávy

Suzuki otevírá novou továrnu na automobily

Automobilka Suzuki zahájila provoz svého již šestnáctého závodu na výrobu automobilů. Společnost Suzuki Motor Gujarat Private Limited (SMG) dokončila výstavbu nové továrny v indickém státě Gujarat a 1. února 2017 zahájila výrobu modelu Baleno pro tamní trh.

V plánu je navíc další rozšiřování aktivit. Suzuki vyrábí vozidla po celém světě, modely nabízené v České republice pocházejí většinou z maďarské Ostřihomi (Swift, S-Cross, Vitara), Baleno se vyrábí v Indii, Celerio v Thajsku a Jimny s novým Ignisem se dováží z Japonska.
 
Společnost SMG byla založena v březnu 2014 jako součást příprav na očekávaný růst indického automobilového trhu a na stoupající export automobilů z Indie. Strategické umístění závodu Gujarat v blízkosti přístavu Mundra z něj dělá vynikající centrum pro export na trhy Evropy, Afriky a Japonska. SMG je samostatný výrobce nezávislý na zavedené indické společnosti Maruti Suzuki. Automobilka si od toho slibuje vznik zdravého konkurenčního prostředí, které povede ke zvýšení produktivity a kvality automobilů Suzuki.
Indická společnost Maruti Suzuki vyrobila za rok 2016 ve svých dvou závodech v Gurgaon a Manesar celkem 1,515 milionu vozidel, čímž upevnila svou pozici největšího výrobce automobilů v zemi. Továrna Gujarat k tomuto objemu přispěje roční produkcí až 250 000 vozů. Pro rok 2019 je v plánu rozšíření nového závodu Gujarat o druhou továrnu na motory a převodovky. Celková výrobní kapacita značky Suzuki v Indii tím vzroste na 2 miliony jednotek ročně a to dále posílí již tak suverénní pozici japonské značky na indickém trhu. Dnes má Suzuki téměř 50% tržní podíl, co se prodeje nových osobních automobilů týká.

 

Přečtěte si také

Back to top button