Zprávy

Team De Rooy a Goodyear uzavřeli Rallye Dakar na stupních vítězů

Kamiony týmu De Rooy obsadily 3. a 4. místo na standardních pneumatikách Goodyear.

Ačkoliv byl v několika etapách v čele závodu a úspěšně se vyrovnával s náročnými podmínkami, které letos na Rallye Dakar 2017 panovaly, musel se nakonec Team De Rooy v kategorii kamionů spokojit jen s třetím a čtvrtým místem celkového pořadí. Holanďan Gerard De Rooy za volantem vozu číslo 500 – kamionu Iveco Powerstar 4x4s vybaveného standardními off-roadovými pneumatikami Goodyear ORD – a Argentinec Federico Villagra v kamionu s číslem 502 překonali 8500 kilometrů náročného terénu, aby nakonec skončili těsně za dvěma ruskými kamiony Kamaz. Zbývající dva vozy týmu skončily na solidním 16. a 17. místě z celkem padesáti přihlášených kamionů.
 
Naším cílem byly letos alespoň stupně vítězů a na ty jsme dosáhli. Měli jsme zkrátka jeden špatný den a to se prostě stane. Třetí místo považuji za přijatelné,” řekl Gerard De Rooy. „Rozhodujícím faktorem je na Dakaru navigace. Je v pořádku, že je těžká. Má taková být. Líbilo se mi, jak se všechno každý den měnilo, protože každý dělal chyby. Ale chvílemi to bylo až příliš těžké, protože nebylo jasné, co vlastně pořadatelé zamýšleli. Pneumatiky sehrávaly jako vždy klíčovou roli, ale vzhledem k panujícím povětrnostním podmínkám byla letos jejich výkonnost ještě důležitější než jindy. Díky našemu pokračujícímu partnerství se značkou Goodyear měl náš tým pro úspěch v nejnáročnějším závodě světa nejlepší možné pneumatiky a vyladění.”
 
Pro soutěžní kamiony tým De Rooy opět sáhl po terénních pneumatikách 375/90R22.5 Goodyear ORD, zatímco doprovodná vozidla obul do pneumatik Goodyear Omnitrac MSD II pro smíšené použití. Volba pneumatik vycházela z toho, že loni těsná spolupráce týmu De Rooy a značky Goodyear Gerardovi De Rooyovi vynesla první a Federiku Villagrovi třetí místo v závodě. Goodyear má radost z dlouhodobého a úspěšného partnerství s Team De Rooy a i letos intenzivně pracoval na tom, aby pro kamiony zajistil nejlepší možnou kombinaci pneumatik a nastavení.
 
„Blahopřejeme Gerardovi De Rooyovi k umístění na stupních vítězů. Hrozné podmínky, které letos museli účastníci přestát, včetně úplně odplavených silnic nebo komunikací pod hlubokým nánosem bahna, jen podtrhly, jak moc jsou pneumatiky v tomto závodě důležité,“ řekl Benjamin Willot, ředitel marketingu nákladních pneumatik Goodyear v Evropě, na Blízkém východě a v Africe. „Jsme hrdí na to, že Gerardovi a jeho týmu opět poskytujeme podporu, a to nejen v podobě našich výrobků, ale i ze strany našich inženýrů, kteří tvrdě pracovali v zákulisí, aby zajistili, že kamiony týmu De Rooy budou mít co nejlepší záběr a co nejspolehlivější a nejlépe vyladěné obutí na závod, který je bezpochyby nejnáročnější zkouškou pneumatik na celém světě.“
 
Během dvanácti dnů řidič Gerard De Rooy, navigátor Moises Torrallardona a mechanik Darek Rodewald tvrdě zápasili na nejobtížnějším terénu na planetě, aby za sebou nechali zbývajících 49 kamionů v závodě. Cestu převážně v terénu zahájili 2. ledna v paraguajském Asunciónu a pokračovali přes Bolívii dále na jih až do Buenos Aires v Argentině, kde byl 14. ledna závěr závodu. Během celkem 11 etap (jedna etapa byla zrušena kvůli počasí) závodu Dakar museli překonat 8500 kilometrů trasy zahrnující bahno, poušť, vysokohorský i skalnatý terén. Celkem se letos do závodu přihlásilo více než 300 motorek, čtyřkolek, osobních vozů, užitkových vozidel a kamionů a 222 z nich jej úspěšně dokončilo. 

Přečtěte si také

Back to top button