Logistika a sklady

Amazon otevře v Praze centrum sdílených služeb

Amazon otevře v Praze centrum sdílených služeb a nabírá odborníky z celé řady oblastí.

Amazon dnes oznámil záměr otevřít novou korporátní kancelář v Praze. Společnost také zveřejnila informace o plánovaném náboru několika stovek nových zaměstnanců na řídící i podpůrné pozice. Náplní práce nových zaměstnanců na pozicích pro řízení provozu, IT a HR budou nejen služby pro korporátní kancelář, ale také pro budované distribuční centrum v Dobrovízi.
 
„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli expandovat do České republiky, bylo velké množství talentovaných lidí, kteří zde žijí. Naším cílem je najít chytré, motivované, odhodlaně pracující jednotlivce, kteří budou sdílet naši silnou orientaci na zákazníka, spolehlivost a vynalézavost. Těšíme se, že se k nám přidají lidé, kteří se řídí stejnou filosofií jako my,“ říká Kerry Person, regionální ředitel Amazonu pro oblast střední a východní Evropy.
 
„V naší zemi žije velké množství schopných lidí a jsem rád, že jejich potenciálu chce využít taková inovativní globální společnost, jakou je Amazon, která zde chce otevřít svou kancelář. Díky tomu vzniknou nová, vysoce specializovaná pracovní místa a Praha tak ještě posílí svou pověst moderní metropole se vzdělanými a kvalifikovanými obyvateli, kterou se snažíme úspěšně budovat,“ uvedl Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu České republiky.
 
Amazon si pronajme kanceláře o celkové rozloze přes 5 800 m2 rozkládající se ve dvou podlažích v budově Blox na ulici Evropská hned u stanice metra Dejvická. Půjde o první kancelář Amazonu v České republice a otevřena bude ve druhém čtvrtletí letošního roku.
Nová korporátní kancelář Amazonu bude sídlem pro čtyři oddělení. Oddělení sdílených HR služeb bude zajišťovat služby personalistů a vícejazyčné kontaktní centrum pro zaměstnance Amazonu.
 
Centrální oddělení Amazon Connections pro země EU bude mít na starosti každodenní styk se zaměstnanci, bude vyhodnocovat jejich zpětnou vazbu a navrhovat aktivity, jež povedou k vylepšování pracovišť a pracovních podmínek. Oddělení vzdálené IT podpory bude poskytovat kolegům v distribučních centrech a v odděleních logistiky Amazonu nepřetržitý přístup k IT službám. Pražská kancelář bude také sídlem zaměstnanců podporujících fungování distribučních center Amazonu v České republice a Polsku.
 
Informace o práci u Amazonu, včetně popisů jednotlivých pozic, najdou zájemci na webu: http://www.amazon.jobs/location/czech-republic. Amazon pokračuje s výstavbou distribučního centra v Dobrovízi o celkové rozloze 95 000 m2. Nové distribuční centrum nabídne po uvedení do plného provozu stálou práci 2 000 zaměstnanců. Moderní budova bude disponovat například klimatizací či plně vybavenou jídelnou s vlastní kuchyní. Půjde již o druhou budovu společnosti Amazon v Dobrovízi – v roce 2013 zde otevřela centrum vráceného zboží. 
 

Přečtěte si také

Back to top button