Logistika a sklady

cargo-partner otevírá nové kanceláře v Sydney a Brisbane a získává společnost Associated Customs & Forwarding (ACF)

Necelé dva roky od otevření své kanceláře v Melbourne v červenci 2019 rozšířila skupina cargo-partner svou síť v zemi akvizicí australské logistické společnosti ACF.

Po dvou letech úspěšného působení ve své kanceláři v Melbourne nyní společnost cargo-partner posílila své působení v zemi investicí do spediční společnosti Associated Customs & Forwarding (ACF). Akvizice byla oficiálně dokončena k 1. srpnu 2021. Tímto krokem získal mezinárodní poskytovatel dopravy a informační logistiky dvě nové lokality, Sydney a Brisbane, a rozšířil svůj tým v Austrálii na 35 zaměstnanců.

Přečtěte si také

Společnost ACF byla založena v roce 1972 a je globálním poskytovatelem služeb s akreditací IATA pro leteckou a námořní přepravu, celní deklaraci a smluvní logistiku. Společnost provozuje 3 000 m² skladových prostorů v Sydney, včetně celního skladu s interním vyřízením celního odbavení a karanténního skladu, který splňuje požadavky pro australské dovozní postupy.

Pan Stefan Krauter, CEO společnosti cargo-partner, je přesvědčen, že spolupráce je výhodná pro obě společnosti: „Naše partnerství se společností ACF doplňuje naše stávající portfolio služeb a produktů díky odborným znalostem společnosti ACF v oblasti logistiky, služeb s přidanou hodnotou a řešení vnitrostátní dopravy. Přidáním Sydney a Brisbane do naší sítě nyní dokážeme pokrýt celé východní pobřeží Austrálie. Současně budou mít zákazníci společnosti ACF prospěch z komplexní celosvětové sítě kanceláří, skladů a zkušených týmů společnosti cargo-partner.“

Jedna z klíčových oblastí odbornosti společnosti ACF spočívá v elektronickém obchodování, které je také jednou z deklarovaných oblastí strategického zaměření společnosti cargo-partner. Podobné kroky byly podniknuty v Německu v dubnu 2021, kdy proběhla akvizice společnosti Repalog, specialisty na elektronický obchod, a tato fúze je dalším závazkem společnosti cargo-partner pokračovat v investování a posílit svou přítomnost a odbornost v tomto segmentu. Díky přidání komplexních místních manipulačních a celních služeb společnosti ACF do svého portfolia může nyní společnost cargo-partner nabízet efektivní komplexní řešení e-fulfillmentu pro zákazníky z celé Austrálie.

Tuto akvizici dále zjednodušuje skutečnost, že obě společnosti již používají logistickou platformu CargoWise navrženou australským vývojářem logistického softwaru, společností WiseTech Global. V polovině roku 2021 zahájila společnost cargo-partner postupné zavádění platformy CargoWise napříč Asií, Oceánií, Evropou a USA, přičemž dokončení se očekává do března 2023.

Přečtěte si také

Back to top button