Logistika a sklady

cargo-partner rozšiřuje nabídku leteckých charterů

Navzdory kapacitním omezením v letecké přepravě nabízí cargo-partner svým zákazníkům týdenní charterové lety z Asie do Evropy a nedávno byl úspěšný charterový program dokonce rozšířen. K existující přepravní síti přibyly také další destinace. Čím dál větší poptávka je i po službách krizové přepravy či on-board kurýrů. Jedna z nich ale způsobila pořádný poprask.

Pokrok v celosvětovém očkovacím úsilí a současný prudký nárůst poptávky po spotřebním zboží se promítají do zvýšených požadavků na dopravu. V důsledku napjaté situace na trhu s námořní dopravou a na železniční hedvábné stezce hledají společnosti alternativní dopravní řešení pro zachování svých dodavatelských řetězců.

Dodatečné charterové spojení mezi Čínou a Evropou

Oživení globální ekonomiky je v plném proudu a průmyslová výroba opět nabírá na obrátkách. Hlavní hybnou silou tohoto vývoje je především soukromá spotřeba, ale i automobilový průmysl, high-tech a maloobchod. Aby pomohla zákazníkům udržet jejich dodavatelské řetězce, nabízí cargo-partner od jara 2020 pravidelné charterové služby z Hongkongu do Budapešti se dvěma odlety týdně (v letních měsících pouze jeden odlet týdně). Vzhledem k rostoucí poptávce, poskytovatel přepravy a logistiky nyní prodloužil až do konce roku své pravidelné charterové služby mezi Asií a Evropou. Pro doplnění této velmi žádané služby zavedla společnost cargo-partner od června 2021 i týdenní charterové lety z Frankfurtu do Zhengzhou a zpět.

cargo-partner přidává další linky do Asie (FOTO: cargo-partner)

Týdenní sběrné lety do USA a z Vietnamu

Společnost cargo-partner, kromě týdenních charterových leteckých nákladních linek z Hongkongu do Budapešti a mezi Zhengzhou a Frankfurtem, spustila i týdenní program charterových letů z Vídně na mezinárodní letiště Chicago O’Hare, jelikož zákazníci stále častěji poptávají leteckou přepravu zboží na této trase. Letiště Vídeň slouží jako ideální centrum pro střední a východní Evropu, zatímco Chicago je strategickým výchozím bodem pro distribuci na středozápadě USA. Tato služba je vhodná pro náklad všech typů a díky rozsáhlé síti může společnost nabízet komplexní celní služby a služby přepravy na poslední míli.

Od jara nabízí cargo-partner i novou sběrnou službu s týdenními odlety z Hanoje a Ho Či Minova Města do Mnichova, Frankfurtu a Vídně. Toto „door-to-door“ řešení zahrnuje vyzvednutí z jakéhokoli místa ve Vietnamu a doručení do konečného cíle v Evropě.

Kromě těchto pravidelných charterových služeb dostává cargo-partner neustále množství ad-hoc žádostí o úplné či částečné charterové lety na přepravu naléhavě potřebného zboží, jakož i o specifické služby „on-board“ kurýra. „Společnost cargo-partner rozpoznala potřebu zákazníků pro časově kritické a neodkladné přepravy a dokáže zajistit okamžitou dostupnost a nejrychlejší reakční časy pro tyto požadavky,“ vysvětluje Stefan Krauter, CEO cargo-partner, rozhodnutí rozšířit úspěšnou nabídku charterových služeb.

Zejména automobilový průmysl čím dál víc využívá tzv. kritckou přepravu (FOTO: cargo-partner)

Úspěšná realizace mnoha ad hoc leteckých nákladních charterů

Tým cargo-partner na Slovensku nedávno zorganizoval pro známého automobilového zákazníka dva úspěšné nouzové chartery ze severovýchodní Číny právě na Slovensko. Vzhledem k neočekávanému zpoždění v dodavatelském řetězci, zákazník požadoval naléhavé dodání dvou velkých zásilek, aby  zabránil úplnému zastavení výroby v jeho evropském závodě. Řešení poskytnuté společností cargo-partner zahrnovalo vyzvednutí a přepravu na letiště v Pekingu, celní odbavení, leteckou dopravu do Vídně a doručení do výrobního závodu. Vzhledem k omezené kapacitě nákladní dopravy a skutečnost, že bratislavské letiště bylo zavřeno z důvodu rekonstrukce vzletové a přistávací dráhy, byla přeprava v krátkém čase velkou výzvou.

Přeprava vakcín proti COVID-19

Už v zimě a také na jaře vybavila česká pobočka cargo-partner několik důležitých zdravotnických zásilek, aby přispěla k boji proti šíření pandemie COVID-19. Spolu se Šanghajskou pobočkou zorganizovala společnost transport 5,5 milionu antigenních testů. První a nejnaléhavější 55-tunovou zásilku bylo možné vybavit charterovým letem s „door-to-door“ doručením jen za 72 hodin. Po celním odbavení byla zásilka tříděna, zabalena a paletizována ve skladu cargo-partner vedle pražského letiště. Český hasičský a záchranný sbor uspořádal konečnou distribuci testovacích souprav do škol po celé zemi. Zbývající dva transporty následovaly poté. Podobná přeprava byla dokončena v zimě 2020, kdy cargo-partner pronajal transportní letoun Antonov An-124, který odpovídal velikosti zásilky.

cargo-partner zajišťuje leteckou přepravu i vakcín (FOTO: cargo-partner)

Charter Boeingem 747 způsobil rozruch v Düsseldorfu

Nedávno způsobily dva charterové lety Boeing-747 v Düsseldorfu pořádný rozruch. Tým cargo-partner v Německu spolu s kolegy v Číně uspořádal dvě přepravy ze Zhengzhou do Düsseldorfu časově kritických zásilek zdravotnických výrobků a nutně potřebného zboží pro automobilový sektor. Vzhledem k velké poptávce v regionu byl jeden z týdenních charterových letů ze Zhengzhou přesměrován přímo na letiště v Düsseldorfu. Přistání letadla Boeing B747-400 – výjimečná událost pro toto letiště – způsobilo pořádný rozruch a kolem letiště se tisklo množství pozorovatelů letadel, aby si udělali fotografie.

Přečtěte si také

Back to top button