Logistika a sklady

cargo-partner vyvíjí řešení intermodální železniční přepravy 

cargo-partner vyvíjí řešení intermodální železniční přepravy. Poskytovatel mezinárodní přepravy a logistiky představil nová řešení intermodální železniční přepravy, která spojují Evropu nejen s Čínou, ale také s různými zeměmi v Asii.

Společnost cargo-partner, která nabízí rychlou, nákladově efektivní a ekologickou alternativu k tradiční letecké a námořní přepravě, podporuje zákazníky rozsáhlými odbornými znalostmi v oblasti FCL a LCL železniční přepravy přes Hedvábnou stezku a následně z a do různých asijských zemí.

V reakci na problémy, kterým čelí globální trh námořní přepravy v důsledku krize v Rudém moři, společnost cargo-partner zaznamenala nárůst poptávky po svých spolehlivých službách intermodální železniční přepravy. Společnost úspěšně rozšířila svou nabídku o bezproblémová spojení do a z několika asijských zemí, jako jsou Thajsko a Tchaj-wan.

Kombinované silniční a železniční řešení: Thajsko – Čína – Slovensko

V únoru letošního roku zabezpečila společnost cargo-partner intermodální přepravu FCL zásilky z Thajska na Slovensko pro evropského výrobce elektrotechniky. Zásilka byla vyzvednuta kamionem v Thajsku a do Čchung-čchingu v Číně dorazila během šesti dnů. Po vývozním celním odbavení a plnění CFS v celním skladu v Čchung-čchingu zásilka byla přepravena po železnici do Małaszewicze v Polsku. Nakonec ji převzal tým cargo-partner na Slovensku, aby se postaral o doručení koncovému příjemci v blízkosti Košic. Celková doba přepravy od dveří ke dveřím činila jen 32 dní.

Felix Miletich, Director Corporate Product Management Rail Transport společnosti cargo-partner, očekává rostoucí poptávku po intermodálních řešeních integrujících přeshraniční kamionovou a železniční přepravu, zejména prostřednictvím železničních služeb Čchung-čching-Evropa a Wu-chan-Evropa. Miletich tvrdí: „Náš kompetentní tým pro železniční přepravu v Číně je dobře připraven zvládnout rostoucí poptávku po těchto efektivních službách, díky čemuž můžeme našim klientům nabídnout spolehlivé, efektivní a nákladově výhodné nebo optimalizované řešení intermodální pozemní přepravy.“

Optimální plánování trasy: Thajsko – Čína – Polsko

V listopadu 2023 uskutečnila společnost cargo-partner další úspěšnou intermodální přepravu, čímž potvrdila své schopnosti při řízení složitých tras. Náklad, kompresor na paletě o hmotnosti 915,2 kg, zahájil svou cestu silniční LTL přepravou v thajském Bangkoku, přešel Laosem a Vietnamem a dostal se na hranici s Čínou do Pingxiangu. Konsolidovaný kontejner byl poté přepraven po železnici z Čchung-čchingu do polského města Małaszewicze. Časový harmonogram poukazuje na efektivnost společnosti cargo-partner, přičemž celková doba přepravy “door-to-terminal” byla jen 30 dní.

Pravidelný intermodální LCL servis: Tchaj-wan – Čína – Maďarsko

cargo-partner dále upevňuje svoji pozici inovativního globálního poskytovatele logistických služeb nabídkou různých intermodálních tras. Mezi významné trasy patří pravidelná námořní LCL přeprava z Tchaj-wanu do Šanghaje, po níž následuje konsolidovaná železniční přeprava ze Šanghaje do Budapešti. Toto zefektivněné intermodální řešení již využívá několik renomovaných evropských elektronických a výrobních společností.

Společnost cargo-partner se nadále věnuje poskytování „door-to-door“ služeb, které zahrnují vyzvednutí, konsolidaci, celní deklaraci a doručení koncovému příjemci. Intermodální řešení společnosti cargo­-partner jsou k dispozici pro mnohá místa původu a určení, čímž se zajišťují spolehlivé a komplexní služby pro klienty v celé Evropě a Asii.

Zdroj
cargo-partner

Přečtěte si také

Back to top button