Logistika a sklady

cargo-partner zajištuje komplexní servis pro výrobce tepelných výměníků

cargo-partner zajištuje komplexní servis pro výrobce tepelných výměníků. Mezinárodní poskytovatel přepravních a infologistických služeb cargo-partner se v České republice specializuje mimo jiné i na zásobování průmyslové výroby. Díky řešením šitým na míru a strategické poloze svého iLogistics Centra Praha v blízkosti Letiště Václava Havla si cargo-partner vybudoval silnou pozici na trhu.

Společnost si plně uvědomuje unikátní výzvy, které přináší komplexní logistika pro výrobní společnosti. Dokazuje to svými širokými zkušenostmi nejen v oblasti logistiky potravin a paletového zboží, ale rovněž ve zvládání náročných požadavků spojených s úplným řetězcem služeb pro výrobní firmy.

Zásobování výroby

Jedním z příkladů je spolupráce s tuzemskou společností specializující se na výrobu tepelných výměníků, která se datuje již od roku 2008. cargo-partner poskytuje komplexní služby zahrnující nejen uskladnění materiálů přímo pro výrobní závody, ale i zajištění toku materiálu od dodavatelů silniční přepravou v EU. Vedle toho pro svého klienta v iLogistics Centru v Praze skladuje již hotové výrobky, přičemž kvůli jeho specifickým potřebám rezervovaných cca 1000 paletových pozic různě přizpůsobuje.  

Uskladnění a náročná manipulace

Přijímání zboží se pečlivě koordinuje s ohledem na jeho nejednotné rozměry, což vyžaduje i speciálně školené zaměstnance, kteří se často musí vypořádat s nadrozměrnými paletami, dosahujícími až osmi metrů délky. Tým cargo-partner je pečlivě vybrán a školen, aby zvládal ty nejnáročnější úkoly, včetně kompletace nákladů dle přesných plánů s cílem maximalizovat využití kapacity nákladního prostoru. Manipulace s hotovými výrobky probíhá na denní bázi, zatímco materiál pro výrobu je expedován dvakrát až třikrát týdně. Všechny tyto procesy vyžadují pečlivou optimalizaci, aby bylo možné účinně nakládat s různorodě velkými skladovými položkami. Po dokončení výrobního procesu jsou výrobky a materiály připraveny k odeslání zákazníkovi nebo k dalšímu zpracování.  

Vše pro export

Další klíčové služby zahrnují doručení výrobků koncovým zákazníkům, a to jak pozemní přepravou, tak i námořní přepravou FCL kontejneru, zajištění všech nezbytných celních procedur a přepravních pojištění pro export do třetích zemí, například do Mexika. Pomocí platformy SPOT pro přehlednost a spolupráci může společnost využívat plné transparentnosti ve všech zásilkách a má přístup k podrobným přehledům. Díky modulu SPOT Warehousing může zákazník spravovat své zásoby v reálném čase odkudkoli na světě. Modul SPOT Time Slot Management mu navíc umožňuje v oblasti nákladní dopravy předem rezervovat časové sloty pro nakládku a vykládku a tím minimalizovat čekací doby.

Přečtěte si také

Back to top button