Logistika a sklady

CPI Group přebírá majetek TREI Real Estate Česká Republika

Společnosti TREI Real Estate Česká republika a CPI Group uzavřely prodej potravinářského maloobchodního portfolia.

Společnost TREI Real Estate Česká republika dokončila prodej portfolia maloobchodních nemovitostí investorské a developerské skupině CPI Group. Portfolio zahrnuje devět supermarketů v České republice pronajaté společnostem Penny Market nebo Billa na více než 10 let.
 
Portfolio zahrnuje pestrou geografickou škálu nemovitostí. Supermarkety se nachází v následujících městech: Dobříš, Holešov, Holice, Jablonec nad Nisou, Liberec, Říčany, Semily, Tanvald a Turnov. Celková pronajímatelná plocha činí 10 900 metrů čtverečních.
 
TREI při výběru kupujícího zastupovala společnost Colliers International, která pomáhala s due dilligence a vyjednáváním o kupní smlouvě. Dohoda byla právně podporována společností Kinstellar, jednající jménem CPI Group a CMS Cameron McKenna, jednající za TREI v celé due diligence a při vyjednání o právních dokumentech. „TREI úspěšně zhodnocuje portfolio stálých aktiv s cílem investovat do svých projektů VENDO PARK v České republice a na Slovensku,“ řekl Björn Fraeb, vedoucí portfolia Management & Business Development, TREI Real Estate GmbH (Německo).
 
„CPI Group získala geograficky diverzifikované portfolio poskytující stálý příjem díky vynikajícím smlouvám s Penny a Billa, které přesahují více než 10 let. Retailové nemovitosti jsou dlouhodobě našim nejsilnějším segmentem a tímto nákupem jsme jej opět podpořili,“ řekl Martin Němeček, ředitel akvizic, CPI Group. „Je to vynikající transakce pro obě strany,“ řekl Chris Sheils, MRICS, ředitel investičních služeb, Colliers Česká republika. „Za posledních několik měsíců bylo jen velmi málo transakcí tohoto typu, což podtrhuje atraktivitu dlouhodobého pronájmu, který zajišťuje investorovi zpětný příjem.“
 
O CPI Group
CPI Group se na českém a slovenském realitním trhu pohybuje od roku 1991 a patří mezi přední domácí investory a developery. Své investiční aktivity rozvíjí skupina v oblasti rezidenčních nemovitostí, kancelářských objektů, obchodních areálů, hotelového ubytování a logistických center. CPI Group je dnes s 12 700 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR. Skupina dále vlastní a spravuje přes 500 000 m2 obchodních ploch, přes 230 000 m2 kanceláří, 18 hotelů a 148 800 m2 ploch pro skladování a lehký průmysl. Více informací o CPI Group naleznete na www.cpi.cz.
 
O TREI Real Estate
TREI Real Estate je realitní sekce 100% rodinné skupiny Tengelmann Group. Dobře známé maloobchodní značky skupiny Tengelmann jsou například OBI, KIK, Kaisers Tengelmann (koncept supermarketu). TREI Real Estate jako dlouhodobý finanční investor se zaměřuje na investice do nemovitostí a rozvoj maloobchodních aktiv v Německu a šesti evropských zemí (Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rakousko a Portugalsko). Nové maloobchodní koncepty známé jako “VENDO PARK“ – vlastní značka TREI Real Estate – byly otevřeny naposledy v Kyjově. Další otevření budou brzy následovat v Jablonci nad Nisou (CZ), Banovce (SK), Nisa (PL). Nové možnosti rozvoje v Polsku, Slovensku a České republice jsou neustále přezkoumávány. Celkový objem pronájmu je v současné době 100 milionů eur za rok, více než 80 % zajišťují nájemci mimo Tengelmann Group. Více informací o TREI Real Estate naleznete na www.treirealestate.com.
 
O Colliers International
Colliers International je jedním z předních celosvětových poskytovatelů realitních služeb. Působí v 522 kancelářích v 62 zemích světa a zaměstnává přes 12 000 profesionálů. Jako dceřiná společnost FirstService Corporation (NASDAQ: FSRV; TSX: FSV and FSV.PR.U) nabízí zázemí silného finančního partnera a lokálního managementu, které klientům zaručí zodpovědné a iniciativní řešení jejich realitních potřeb. Colliers poskytuje řadu služeb jak uživatelům prostor, tak i vlastníkům a investorům, které zahrnují korporátní služby, prodeje a pronájmy nemovitostí, správu nemovitostí a asset management, projektový management, investiční prodeje a poradenství, oceňování nemovitostí, hypoteční poradenství a průzkum trhu. Colliers International působí na českém trhu od roku 1994. Porota CEE Real Estate Quality Awards 2012 ocenila Colliers International nejlepší agenturou v segmentu průmyslových nemovitostí, nejlepší agenturou v oblasti kancelářských nemovitostí a nejlepší společností.
 

Přečtěte si také

Back to top button