Logistika a sklady

CTP zveřejnila auditované hospodářské výsledky za rok 2013

Společnost CTP pokračovala v dalším růstu i v loňském roce.

Její příjem z pronájmů vzrostl meziročně o 7%, ze 112,9 miliónů eur na 120,4 miliónů eur. Celková hodnota aktiv společnosti dosáhla 1,988 miliónů eur. Z 94 miliónů eur na 100 miliónů eur vzrostl také profit podle kritérií EPRA (European Public Real Estate Association). 
 
Na konci roku zahrnovalo portfolio prémiových nemovitostí CTP 205 budov o celkové pronajímatelné ploše 2,2 miliónů m2. Obchodní plán CTP je rozšířit své portfolio na 3 milióny m2 do roku 2017, ať už prostřednictvím vlastního růstu, nebo akvizicemi. Do roku 2017 plánuje CTP dosáhnout příjmu z pronájmů ve výši 200 miliónů eur.
 
„Mezi významné milníky loňského roku patřilo dokončení prostor pro firmu Faurecia v CTParku Mladá Boleslav. Dařilo se nám také refinancování téměř 80 % našeho portfolia,“ dodává Radek Zeman, finanční ředitel společnosti CTP. I úspěchy roku 2013 přispěly k tomu, že firma CTP je v současné době čtvrtým největším developerem průmyslových nemovitostí v Evropě a osmá příčka jí patří v rámci celého trhu developmentu v Evropě.
 

Přečtěte si také

Back to top button