Logistika a sklady

DACHSER Czech Republic má nového ředitele divize Air & Sea Logistics

Roman Thurzo nastoupil do společnosti DACHSER Czech Republic na pozici Country Managera divize leteckých a námořních přeprav. Bude zodpovědný za řízení této divize s působností v celé České republice.

Roman Thurzo (32) pochází z Bratislavy, kde také vystudoval sociální vědy. Svoji kariéru v logistice zahájil v roce 2001 ve společnosti M&G Spedition spol. s r.o. v oddělení péče o zákazníky letecké a námořní přepravy. Poté pracoval v obchodním oddělení aerolinek Austrian Airlines ve Vídni a v roce 2003 nastoupil do rakouské firmy PANALPINA Welttransport GmbH na pozici koordinátora pro Slovenskou republiku. V roce 2006 se stal Territory Sales Managerem pro Slovensko a v letech 2008-2009 se stal viceprezidentem společnosti PANALPINA v Bratislavě.
 
Poté působil na pobočce v Shanghaji jako Area Route Development Manager pro východní Evropu, Turecko a Izrael. Do společnosti DACHSER přichází z pozice viceprezidenta a Area Trade Lane Development Managera pro Střední Východ, Afriku & CIS, na které působil v PANALPINA China Ltd. v Hong Kongu. Roman Thurzo hovoří německy, anglicky a domluví se mandarínsky. Ve svém volném čase v současné době studuje strategický management a řízení podniku a k jeho koníčkům patří sport, cestování, fotografování a počítače.
 
Základní informace o společnosti DACHSER v České republice
Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
Dachser disponuje téměř 44 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává přes 315 lidí.
 
Základní informace o skupině DACHSER
Mezinárodní logistický koncern DACHSER nabízí veškeré služby v oblasti logistiky a zasílatelství. Má 347 vlastních poboček po celém světě a je jedním z lídrů na trhu poskytovatelů logistických služeb v oblasti European Logistics. V současnosti zaměstnává přes 21.600 lidí z celého světa, kteří jen za loňský rok zrealizovali přepravu 49,8 milionů zásilek vážících celkem 37,5 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2012 činil 4,41 miliard eur.
 

Přečtěte si také

Back to top button