Logistika a sklady

DACHSER investuje miliony eur do skladových kapacit v Evropě

Vybudováním nových prostor v Rakousku, Francii a Německu posiluje mezinárodní logistický provider DACHSER svoji kontraktní logistiku po celé Evropě.

Integrované logistické služby včetně přepravy, skladování a služeb s přidanou hodnotou tak budou nyní k dispozici ve více lokalitách.
 
„Díky širokému spektru služeb kontraktní logistiky podporujeme naše zákazníky v řízení jejich globálních dodavatelských řetězců,“ říká Michael Schilling, COO skupiny DACHSER. Slavnostním výkopem zahájila společnost DACHSER na konci června rozšíření logistického centra v Hörschingu nedaleko rakouského Lince. V novém skladu bude k dispozici 10 000 m2 skladových prostor a přes 20 000 paletových míst. Očekává se, že nový sklad, do kterého DACHSER investuje zhruba 10 milionů eur, bude uveden do provozu na začátku roku 2017. Pro zákazníky to znamená, že budou mít v Hörschingu všechny služby k dispozici na jednom místě – skladování a služby na míru jako nedílnou součást kontraktní logistiky, přímé napojení na hustou evropskou přepravní síť, stejně jako služby letecké a námořní přepravy poskytované divizí DACHSER Air & Sea Logistics.
 
Ve Francii rozšířil DACHSER kapacitu svých skladů hned na dvou místech. Ve městě Salon de Provence, které se nachází v jižní Francii, před nedávnem otevřel pobočku s 12 000 m2 skladových prostor a kapacitou 14 500 paletových míst, které jsou nově k dispozici pro region Provence – Alpy – Azurové pobřeží. Skladovací prostory byly rozšířeny také v Remeši na severu Francie. Zdejší pobočka s celkovou kapacitou 27 000 paletových míst nabízí řešení kontraktní logistiky především pro zákazníky obchodující s vínem a lihovinami a pro zákazníky z průmyslových odvětví.
 
Také do logistického centra v Überherrnu, který se nachází v německé spolkové zemi Sársko, DACHSER investoval a staví zde sklad pro kontraktní logistiku nabízející 11 000 m2 skladové plochy, 22 000 regálových míst a 600 m2 kancelářských ploch. I zde přesáhla investovaná částka 10 milionů eur. Uvedení do provozu je naplánované na konec října 2016 a ve střednědobém horizontu přinese 80 nových pracovních míst. Überherrn má v síti DACHSERU dvojí funkci: zatímco během dne panuje v logistickém centru běžný provoz pobočky, od večerních osmi hodin funguje jako Eurohub – centrální uzel pro evropskou přepravní síť. Díky své strategické poloze v blízkosti řeky Sáry kombinuje DACHSER pozemní přepravu po Evropě s mezikontinentálními trasami a úzce propojuje námořní a leteckou dopravu pro import i export. 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button