Logistika a sklady

Dachser koupil Frigoscandia AB

Dachser koupil Frigoscandia AB. Mezinárodní logistický provider Dachser posiluje svou síť logistiky potravin v Evropě a povyšuje partnerství se společností Frigoscandia na novou úroveň.

Společnost akvizicí získala předního poskytovatele komplexních služeb v oblasti logistiky potravin s řízenou teplotou a mražených potravin v severském regionu, společnost Frigoscandia AB se sídlem ve švédském Helsingborgu. Akvizice podléhá schválení evropských orgánů pro hospodářskou soutěž.

Přečtěte si také

Společnost Dachser získává společnost Frigoscandia AB od soukromého investora Mutares SE & Co.KGaA, aby dále posílila geografické pokrytí aliance European Food Network. Dokončení transakce se očekává v prvním čtvrtletí roku 2024. 

Společnost Frigoscandia zaměstnává 1 300 zaměstnanců především na svém hlavním trhu, ve Švédsku, v Dánsku, Norsku, Finsku a v Nizozemí, a v roce 2023 docílila tržeb ve výši 300 milionů eur. Společnost byla založena v roce 1948 a v současné době je předním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti logistiky potravin s řízenou teplotou a mražených potravin v  severském regionu.

V rámci své úzce propojené a vysoce výkonné logistické sítě dokáže prostřednictvím těchto tří obchodních segmentů zajistit dodávky přímo do prodejen:

– Vnitrostátní přeprava v rámci Švédska zahrnuje celostátní přepravní síť s vozovým parkem čítajícím přibližně 500 vozidel, z toho 260 vlastních.
 – Mezinárodní přeprava pokrývá 51 trhů po celém světě prostřednictvím pozemních, leteckých a námořních přeprav. 
 – Skladování zahrnuje 12 skladů ve Švédsku a 3 sklady v Norsku.

Začlenění společnosti Frigoscandia mezi partnery aliance European Food Network v roce 2019 podtrhuje vedoucí postavení společnosti v oblasti kvality logistiky potravin na strategicky důležitých severoevropských trzích. V průběhu této spolupráce si obě společnosti vybudovaly spolehlivé partnerství, které silně odráží soulad obou jejich firemních kultur.

Posílení pozice společnosti Dachser jako jednoho z předních evropských poskytovatelů logistiky potravin

„Jsme velmi hrdí na to, že jsme akvizicí získali společnost Frigoscandia a posunuli naše dlouholeté strategické partnerství na další úroveň. Tímto krokem nejen rozšiřujeme naše vlastní řešení pro segment potravin – Dachser Food Logistics – na severské trhy, ale také posilujeme naši pozici jednoho z předních evropských poskytovatelů v oblasti logistiky potravin,“ říká Burkhard Eling, CEO skupiny Dachser, a dodává, „i nadále se zaměřujeme na organický a udržitelný růst. V letošním roce jsme navíc cílenými akvizicemi posílili naši přítomnost na klíčových trzích, jako jsou Benelux, Oceánie, Jihoafrická republika, Itálie a nyní i severní Evropa.

Po dokončení transakce bude společnost Frigoscandia plně integrovaná do logistické sítě Dachser Food Logistics. Od 1. ledna 2024 je jejím řízením pověřen Alexander Tonn, COO Road Logistics a Managing Director DACHSER Food Logistics. „Akvizice společnosti Frigoscandia je důležitým krokem k urychlení našeho růstu, zejména  v severní Evropě,“ říká Alexander Tonn, a doplňuje, „díky této akvizici budou naši zákazníci v tomto regionu a v celé Evropě ještě více těžit z výhod naší vysoce kvalitní distribuční kapacity. Naše historie prokázala, že oba partneři sdílejí jasný závazek spolehlivosti a kvality. Zaměstnanci společnosti Frigoscandia jsou zárukou naší kontinuity a odborných znalostí v oblasti logistiky potravin pro severské trhy. Jsme rádi, že je můžeme přivítat v rodině společnosti Dachser.“

CEO společnosti Frigoscandia Peter Haveneth bude pokračovat ve vedení společnosti spolu se svým osvědčeným a úspěšným manažerským týmem. „Se společností Dachser již máme navázanou úspěšnou spolupráci v rámci aliance European Food Network, která obsluhuje 34 zemí. Tato změna vlastníka je přirozeným krokem a je v souladu s naším obchodním plánem dále posilovat naši síť a připravovat se na budoucnost. Připojujeme se ke společnosti, která je známá svou dlouhodobou a strategickou orientací. Členství v rodině Dachser nám dává ty nejlepší předpoklady pro další provozní růst a pro to, abychom našim zákazníkům i nadále nabízeli nejvyšší úroveň spolehlivosti a standardů kvality,“ vysvětluje Peter Haveneth.

Žádné duplicitní struktury

Akvizice společnosti Frigoscandia nemá žádný dopad na European Food Network. To se týká především Dánska, které bude i nadále pokryto osvědčenými službami dánského poskytovatele logistických služeb H.P. Therkelsen. Rovněž nastavení v Nizozemsku se společností Müller Fresh Food Logistics, kterou koupila společnost Dachser v lednu 2023, zůstává prozatím nezměněno. DACHSER Food Logistics v současné době nemá vlastní struktury ve Švédsku, Finsku ani Norsku.  Transakce tedy nepovede ke vzniku žádných duplicitních struktur a všichni zaměstnanci společnosti Frigoscandia AB budou po dokončení akvizice převedeni do společnosti Dachser.

Rozšíření přítomnosti společnosti Dachser v severní Evropě

Od roku 2005 působí společnost Dachser v severní Evropě s vlastní regionální organizací, kterou reprezentuje obchodní linie European Logistics (průmyslové a spotřební zboží) a obchodní oblast Air & Sea Logistics. Společnost má 13 poboček v Dánsku, Švédsku, Finsku a Norsku. Včetně společnosti Frigoscandia nyní Dachser v tomto regionu zaměstnává přibližně 2 000 lidí.

Zdroj
Dachser

Přečtěte si také

Back to top button