Logistika a sklady

DACHSER: Nejnovější modely automobilových značek létají v business class

Mezinárodní logistický provider DACHSER zajišťuje přepravu nových luxusních aut na světové autosalony a veletrhy.

Logistika do poslední chvíle utajovaných nových modelů světových automobilek, které míří do vzdálených destinací v USA, Číně nebo Japonsku, tak musí splňovat i ta nejpřísnější kritéria.
 
Největší pozornost návštěvníků těch největších světových autosalónů v Detroitu, Los Angeles, Šanghaji nebo v Tokiu je vždy věnovaná nejnovějším elegantním modelům aut. Ale i hvězdy těchto veletrhů se tam nejprve musí nějak dostat a přitom samozřejmě po celou cestu zůstat inkognito. Pro paparazzi by zveřejnění fotografií ještě před oficiálním představením nových modelů bylo jistě šťavnaté sousto.
 
Marc Eigel, Business Development Manager DACHSER Air & Sea Logistics, vysvětluje, jak se špičky automobilového průmyslu do zámoří přepravují: „Auta na sebe nesmí upoutat žádnou pozornost před tím, než se na veletrh dostanou. To znamená, že je zapotřebí je pořádně zabalit. Specializované firmy naloží takové auto přímo ve výrobě do uzavřeného transportéru a přivezou ho na letiště. Tam si auto převezme náš tým z DACHSERU a naloží ho do speciálních leteckých kontejnerů, které pečlivě uzavře a, pokud je to nutné, i zaplombuje. Nový model se ze svého speciálního balení totiž smí „vyloupnout“ až přímo na veletrhu.
 
Takových luxusních vozů DACHSER ročně přepraví více než 100, ovšem ne všechny z nich musejí cestovat takto inkognito. Marc Eigel k tomu dodává: „Na letišti ve Stuttgartu máme specializovaný tým, ale naše výkonné týmy působí i na dalších německých letištích jako například v Berlíně, Kolíně nad Rýnem nebo v Mnichově. Hlavní destinací, kam tyto vozy z Německa míří, jsou velké automobilové veletrhy v Detroitu a Los Angeles, ale zabezpečujeme i jejich leteckou přepravu do Šanghaje nebo Tokia.“
 
Hlavními požadavky zákazníků na přepravu takových speciálních zásilek je bezpečnost a neporušenost vystavovaných modelů. Koneckonců tyto elegantní vozy se speciálními kapotami a v jedinečných barvách musí na veletrhu zářit přesně tak, jako když opouštějí tovární linku. Proto má DACHSER pro realizaci těchto speciální zásilek vždy vlastní tým, který se postará o pečlivé zabezpečení vozu pro přepravu a potom sám kontejnery uzavře.
 
K bezpečnému doručení přispívá v neposlední řadě také skutečnost, že DACHSER má globální síť vlastních poboček s vyškolenými experty, kteří zákazníkům poskytují nezbytné místní know-how při proclení vozů a realizaci poslední míle až na místo určení.
 
„Vozy, které přepravujeme na jednu z nejdůležitějších přehlídek veteránů světa – „Concours d´Elegance“ v Pebble Beach v Kalifornii jsou pak navíc skutečnou specialitou. Jedná se o ty nejvzácnější „oldtimery“ na světě, které jsou v Americe jednou za rok předvedeny publiku a vydraženy. Takové zásilky pak rozbuší srdce i toho nejzkušenějšího logistického profesionála,“ uzavírá s nadsázkou Marc Eigel.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button