Logistika a sklady

DACHSER otevřel novou pobočku v Číně

Nová pobočka zahajuje provoz ve městě Nanjing v regionu řeky Jang-c‘-ťiang.

Mezinárodní logistický provider DACHSER otevírá novou pobočku v čínském městě Nanjing. Rozšiřuje tak svoji síť poboček v deltě řeky Jang-c‘-ťiang a dále pokračuje v expanzi v jihovýchodní Asii.
 
„Města situovaná podél řeky Jang-c‘-ťiangse vyznačují enormním růstem výrobního a zpracovatelského průmyslu, spolu s tím zde roste také poptávka po logistických službách,“ vysvětluje Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s.
 
Z Nanjingu bude službami letecké a námořní dopravy obsluhován celý region včetně takových metropolí jako jsou Yangzhou, Zhenjiang, Wuhu, Nantong, Zhangjiagang, Wuhan a Yichang. Založením nové pobočky v Nanjingu je DACHSER v Číně a na Tchaj-wanu zastoupen již celkem 18 pobočkami.
 
Nanjing je hlavním městem provincie Jiangsu a má okolo 5,5 milionu obyvatel. Toto město
s největším říčním přístavem v celé Číně představuje centrální dopravní tepnu v regionu řeky Jang-c‘-ťiang. Letiště Nanjing Lukou International patří se svým objemem letecké nákladní dopravy mezi deset největších letišť v Číně.
 
Základní informace o společnosti DACHSER v České republice
Dachser působí na trhu logistiky a zasílatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s.


Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
Dachser disponuje téměř 33 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze (oddělení letecké a námořní spedice na letišti Praha Ruzyně) a na pobočce DACHSER Cargoplus v současné době zaměstnává 316 lidí.
 
Základní informace o skupině DACHSER
Mezinárodní logistický koncern DACHSER nabízí veškeré služby v oblasti logistiky a zasílatelství. Má 315 vlastních poboček po celém světě a je jedním z lídrů na trhu poskytovatelů logistických služeb v oblasti European Logistics. V současnosti zaměstnává 21.000 lidí z celého světa, kteří jen za loňský rok zrealizovali přepravu 49,3 milionů zásilek vážících celkem 37,1 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2011 činil 4,3 miliard eur.
 

Přečtěte si také

Back to top button