Logistika a sklady

DACHSER prodlužuje spolupráci se společností OTIS

Mezinárodní logistický provider DACHSER prodloužil spolupráci s jedním z největších producentů eskalátorů a výtahů na světě, společností OTIS.

DACHSER zabezpečuje pro OTIS služby kontraktní logistiky ve své pobočce v Břeclavi již desátým rokem. Společnost OTIS, součást skupiny UTC, která přestěhovala do Břeclavi výrobu eskalátorů v roce 2000, zaměstnává v České republice více než 600 pracovníků. DACHSER spolupracuje s tímto výrobcem eskalátorů a výtahů již od roku 2004, kdy začal pro OTIS zajišťovat dopravu finálních výrobků.
 
Dnes již v Břeclavi zajišťuje kompletní logistiku OTISu – jeho divizí Escalators & Elevators – včetně interní logistiky a služeb s vysokou přidanou hodnotou (VAS). DACHSER provozuje pro OTIS centrální sklad o ploše 18 500 m2, vychystává až 9 000 skladových položek denně a dodává je na montážní linku společnosti OTIS v režimu Just-In-Time. DACHSER zajišťuje také výrobu speciálních obalů finálních výrobků a příslušenství, jejich balení a distribuci.
 
Díky svým rozsáhlým zkušenostem s tímto zákazníkem byli specialisté z DACHSERU Břeclav součástí projektového týmu, který měl ve Francii za úkol přesunout distribuční sklad sesterských firem OTISu – společností Sicli a Chubb, pod management kolegů z DACHSER France. „Náš tým měl za úkol zabezpečit efektivní přechod k novému poskytovateli logistických služeb, vytvořit funkční logistický model pro zásobování primárně francouzského trhu,“ popisuje Tadeáš Kos, vedoucí pobočky DACHSER Břeclav, a dodává, „v rámci projektu se nám podařilo implementovat efektivní systém, postavit optimální regálový sklad a tím navýšit skladové položky a zrychlit způsob vychystání zakázek.“ Tento projekt byl úspěšně dokončen v prosinci loňského roku.
 
Pobočka DACHSER Břeclav byla založena před deseti lety a disponuje logistickými prostorami o velikosti 25 800 m2, z čehož více než 22 700 m2 činí skladovací prostory. Specializuje se na kontraktní logistiku a poskytování služeb s vysokou přidanou hodnotou, jako je kompletace mechanických dílů či drobná montáž. Celkem ve 3 skladech zaměstnává 101 zaměstnanců.
 

Přečtěte si také

Back to top button