Logistika a sklady

DACHSER roste – zavedl nové linky do Dánska, Španělska a Francie

Mezinárodní logistický provider DACHSER otevřel nové přímé linky sběrné služby ze své pobočky v Kladně.

Nově tak každý den odjíždí přímá linka do Kodaně, Barcelony a francouzského města Clermont-Ferrand. Přímé linky tvoří páteřní soustavu celé sítě pozemních přeprav společnosti DACHSER. Jsou pečlivě nataktovány tak, aby vyhovovaly aktuálním požadavkům trhu a splňovaly doručovací podmínky režimu entargo. Jejich spuštění obvykle předchází analýza zákaznických požadavků a infrastrukturních možností.
 
Například nová linka do Kodaně, která vozí velké množství ADR zboží, využívá pozemního spojení po souši, které není tak závislé na výkyvech počasí, jako je tomu u spojení přes moře. Díky této lince mohou zákazníci českého DACHSERU těžit také z výhodného napojení i na švédský trh. Přímá linka do Barcelony zase reaguje na zvýšenou poptávku přeprav z České republiky do Španělska. Do tohoto katalánského regionu, ve kterém sídlí i dvě nové akvizice DACHSERU – logistické společnosti AZKAR a Transunion, od nynějška DACHSER doručuje do 3 dnů. Nové spojení má pobočka v Kladně také s Eurohubem pro jižní a západní Evropu ve francouzském Clermont-Ferrand. To umožňuje pokrýt celou Francii dodávkami z ČR do 2–3 dnů.
 
„Otevření nových přímých linek je pro nás vždy pozitivním znamením toho, že se export České republiky vzpamatovává z útlumu způsobeného hospodářskou krizí,“ říká Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „těší nás, že se našim zákazníkům daří expandovat i na vzdálenější evropské trhy a že jim i tam můžeme nabídnout vysokou kvalitu naší sítě pozemních přeprav.“
 
Základní informace o společnosti DACHSER v České republice
Dachser působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na Dachser Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
Dachser disponuje téměř 44 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává přes 315 lidí.
 
Základní informace o skupině DACHSER
Mezinárodní logistický koncern DACHSER nabízí veškeré služby v oblasti logistiky a zasílatelství. Má 347 vlastních poboček po celém světě a je jedním z lídrů na trhu poskytovatelů logistických služeb v oblasti European Logistics. V současnosti zaměstnává přes 21.600 lidí z celého světa, kteří jen za loňský rok zrealizovali přepravu 49,8 milionů zásilek vážících celkem 37,5 milionů tun. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2012 činil 4,41 miliard eur.
 

Přečtěte si také

Back to top button