Logistika a sklady

Dachser v Českých Budějovicích

Dachser v Českých Budějovicích operuje v nových prostorách. Českobudějovická pobočka logistické společnosti Dachser Czech Republic se přestěhovala do nových prostor ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík na okraji jihočeské metropole.

Na téměř 7 000 m2 logistických a kancelářských prostor bude realizovat komplexní logistické služby, nově je k dispozici skladová kapacita 6 900 paletových míst pro služby kontraktní logistiky.

Dachser v Českých Budějovicích

Dachser v Českých Budějovicích po 16 letech změnil svoji adresu. V ulici Slévárenská na okraji města od nynějška operuje z budovy postavené na míru v režimu build-to-suit developerskou společností VGP. Stavba byla předaná v termínu v polovině března. „Máme za sebou náročnou fázi stěhování pobočky a zaměstnanců a v současné době už plně využíváme výhod nových prostor,“ uvádí vedoucí pobočky Dachser v Českých Budějovicích Petr Papan, a dodává, „moderní, prostorné logistické prostory nám nyní umožní poskytovat ještě lepší kvalitu služeb a dostatek nakládacích ramp optimalizaci a zrychlení manipulace při nakládce a vykládce.“

Dachser je specialista na sběrnou službu a jeho pobočka na jihu Čech má přímé napojení na evropskou síť pozemních přeprav, která čítá téměř 300 vlastních a partnerských poboček. „Strategická poloha pobočky a větší prostory překládkové haly umožní, aby se  pobočka  stala v rámci sítě společnosti Dachser také platformou sběrné služby pro zásilky do Rakouska,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic. Nové prostory navíc vytváří podmínky pro rozšíření nabídky kontraktní logistiky v Českých Budějovicích.

V prostorách pro českobudějovickou pobočku Dachseru jsou využívány technologie pro  úsporu zdrojů, které zahrnují mimo jiné LED osvětlení, rekuperaci tepla či zařízení pro šetrné nakládání s pitnou vodou a další. Budova i celý průmyslový park jsou stavěny také s ohledem na využití technologií budoucnosti. Dachser v souladu se svojí strategií pro ochranu klimatu rozšiřuje používání nákladních vozidel na elektropohon. S přechodem na elektromobilitu počítá i českobudějovická pobočka, která by v budoucnu měla využívat rychlých i pomalých nabíjecích stanic, pro které je v areálu připraveno technické zázemí. 

Pobočka společnosti Dachser v Českých Budějovicích zahrnuje 2 000 m2 překládkové a přes 4 300 m2 skladové plochy s kapacitou přibližně 6 900 paletových míst. Administrativní část tvoří cca 630 m2 moderních kanceláří. VGP Park České Budějovice se nachází na okraji města v komerční zóně Světlík s vynikajícím dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button