Logistika a sklady

DACHSER získal certifikát Responsible Care

Logistický provider DACHSER Czech Republic získal osvědčení Responsible Care – odpovědné podnikání v chemii.

Mezinárodní certifikát udělil Svaz chemického průmyslu ČR na základě hodnocení společnosti v souvislosti s manipulací s chemickými výrobky. DACHSER se tak stal jediným poskytovatelem komplexních logistických služeb, který toto osvědčení obdržel. „Udržitelný rozvoj je jedním z principů fungování celé naší skupiny DACHSER,“ říká Ing. Petr Kozel, výkonný ředitel DACHSER Czech Republic.
 
„Tyto principy zcela samozřejmě aplikujeme i v rámci našeho oborového řešení Chem-Logistics, speciálně nastaveného pro chemický průmysl, při kterém využíváme naše pravidelné přímé linky sběrné služby,“ dodává Ing. Kozel. Přepravu a skladování chemických produktů, které mohou být označeny jako nebezpečné zboží, zajišťuje DACHSER již po mnoho desetiletí. Nad rámec zákonných ustanovení si společnost vyvinula vlastní korporátní pravidla kvality a bezpečnosti.
 
Důsledné dodržování všech národních a mezinárodních zákonných ustanovení, jakož i vnitřních směrnic společnosti DACHSER pro přepravu nebezpečného zboží, zastřešuje centrální bezpečnostní poradce a více než 143 regionálních bezpečnostních poradců. Odborně vyškolení zaměstnanci s hlubokými zkušenostmi v oboru, speciální sklady pro nebezpečné zboží a propracovaný kvality management zajišťují, že Chem-Logistics společnosti DACHSER přepraví každý rok kolem 2,8 milionu zásilek s nebezpečným zbožím.
 
„Sami sobě nastavujme vysokou laťku v ochraně životního prostředí, zdraví a bezpečnosti a jsme rádi, že toto naše dlouhodobé úsilí bylo oceněno i certifikátem Responsible Care,“ komentuje Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s., a dodává, „je to další potvrzení toho, že DACHSER je zodpovědným partnerem pro logistiku nastavenou na míru chemickému průmyslu.“
 
Responsible Care je dobrovolná, celosvětově uznávaná iniciativa chemického průmyslu založená na podporu jeho udržitelného rozvoje. Zaměřuje se na zvyšování bezpečnosti systémů managementu a dopravy v oblasti chemického průmyslu a působí na poli bezpečnosti práce, ochrany zdraví a životního prostředí. V České republice je tato iniciativa přijata organizacemi, které jsou členy Asociace českého chemického průmyslu.
 

Přečtěte si také

Back to top button