Logistika a sklady

DB Schenker investuje 53 milionů eur do nového terminálu ve Finsku

DB Schenker Logistics postaví ve městě Vantaa nedaleko Helsinek nový moderní terminál.

Stavba bude součástí logistického areálu Viinikkala, který má strategickou polohu nedaleko helsinského letiště, a bude zahrnovat jak logistický sklad, tak i administrativní budovu o celkové rozloze 52 300 m2. V novém terminálu poskytne DB Schenker zákazníkům komplexní logistické služby včetně leteckých, námořních, pozemních přeprav, balíkových i sběrných služeb.
 
Celková rozloha teplotně regulovatelného skladu bude 25 200 m2, plánován je i chlazený sklad o rozloze 3 300 m2. Celý areál bude vystavěn podle certifikace TAPA A, která znamená nejvyšší možné zabezpečení. Budova bude zároveň vyhovovat standardům na ochranu životního prostředí BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Například solární energie bude využita pro dobíjení baterií vysokozdvižných vozíků. Nový logistický areál ve Vantaa bude slavnostně otevřen v červenci 2015.
 
„Všechny logistické operace budou v novém terminálu probíhat pod jednou střechou, díky tomu dojde ke zlepšení naší efektivity, produktivity i zrychlení toků zboží,” říká Göran Åberg, ředitel Oy Schenker East Ab, a dodává: „Tento nový logistický areál se stane jedním z největších terminálů pro pozemní přepravy v Evropě, pro DB Schenker rovněž představuje jednu z nejvýznamnějších investic v historii. V listopadu 2012 jsme také otevřeli nové logistické centrum o rozloze 24 500 m2 v Nurmijärvi ve Finsku, které je zaměřeno na automobilový průmysl. Celkové investice DB Schenker ve Finsku převýší 76 milionů eur.“
 

Přečtěte si také

Back to top button