Logistika a sklady

DB Schenker urychluje elektrifikaci vozového parku díky spolupráci s Volta Trucks

Společnosti DB Schenker, globální jednička v logistice, a Volta Trucks, přední poskytovatel užitkových elektrovozů, uzavřeli partnerství. Cílem je urychlit elektrifikaci vozového parku logistické společnosti. Předběžná objednávka čítá 1 500 plně elektrických nákladních vozidel Volta Zero, což je dosud nejvýznamnější objednávka velkých nákladních vozidel s nulovými emisemi v Evropě.

„Cesta za uhlíkovou neutralitou je plná výzev. Partnerství s Volta Trucks nám umožňuje výrazně zvýšit tempo elektrifikace našeho vozového parku a investovat do ekologičtějších přepravních řešení. Je to velký krok kupředu k našemu cíli uhlíkově neutrální logistiky,“ komentuje partnerství Cyrille Bonjean, výkonný viceprezident pozemních přeprav společnosti DB Schenker pro Evropu.

Přečtěte si také

„Společnost DB Schenker je pro nás velmi cenným partnerem. Naše spolupráce na jedné z největších evropských zakázek dokazuje důvěru, kterou mají globální distributoři v naše schopnosti,“ dodává Essa Al-Saleh, generální ředitel společnosti Volta Trucks.

Na jaře a v létě 2022 DB Schenker v rámci partnerství otestuje první prototyp kamionu Volta Zero. Testy budou probíhat v reálném provozu a vzniklé poznatky budou zapracovány do sériové výroby 1 470 nových vozidel.

Volta Zero s nosností 16 tun se zatím používá v evropských terminálech DB Schenker k přepravě zboží z distribučních uzlů do center měst a městských oblastí. Právě zde skvěle uplatní svůj inovativní design, který především zohledňuje bezpečnost a zároveň uhlíkově neutrální provoz. DB Schenker a Volta Zero společně prozkoumají možnosti využití této technologie pro potenciální rozšíření další nabídky.

Implementace vozidel bude zahájena na 10 místech v 5 zemích. V rámci partnerství se také vyvine specifikace pro dříve oznámenou 12 tunovou variantu Volta Zero a provede se testování s cílem urychlit nasazení vozidel a vyškolit řidiče.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button