Logistika a sklady

DB Schenker zásobuje obchody v centru Göteborgu pěšky

DB Schenker doručuje zboží v rámci city logistiky do obchodů, restaurací a kaváren v centru švédského Göteborgu prostřednictvím pěších messengerů. Chce tak nastavit trend, který povede k redukci počtu aut, zplodin CO2 i hluku uvnitř historických center měst.

Každé ráno doručuje DB Schenker desítky zásilek v historickém jádru švédského Göteborgu, ty jsou především adresovány restauracím, kavárnám a butikům v okolí katedrály. Namísto objíždění adresátů rozvozovými automobily jsou zásilky nejdříve smluvním partnerem TGM AB umístěny do dřevem stylově opláštěného kontejneru na tržišti Kungstorget a poté přichází pěší kurýři s elektrickým paletovým vozíkem, kteří zásilky doručují asi 30 koncovým zákazníkům v bezprostředním okolí. Centrum se tak zbaví nejen aut, ale sníží se i emise CO2 a také hladina hluku.
 
Pěší doručování je také reakcí na nařízení správy města Göteborg, která rozhodla, že auta nad 3,5 tuny mají vjezd do historického centra města po jedenácté hodině dopolední zakázaný. Protože majitelé obchodů nemají kapacity na brzké ranní přebírání zásilek, jsou schopni balíky obvykle převzít až v 10 hodin, kdy většina živnostníků otevírá své obchody a restaurace.
 
Pracovníci DB Schenker navíc od majitelů restaurací, kaváren a butiků na své zpětné cestě odebírají kartonové a plastové obaly, které předávají společnosti Stena Recycling a společně tak snižují i počet popelářských aut v centru města. Pilotní projekt DB Schenker, města Göteburg, TGM AB a Stena Recycling poběží do jara, kdy budou jeho výsledky
vyhodnoceny.
 
Emise CO2 snižuje DB Schenker po celém světě různými způsoby. V České republice například preferuje využívání vozidel na stlačený zemní plyn (CNG).
 

Přečtěte si také

Back to top button