Logistika a sklady

DHL Freight slaví 20. výročí svého působení v České republice

DHL Freight, divize přední světové logistické společnosti, která se zaměřuje na vnitrostátní a mezinárodní silniční a železniční přepravu, slaví v roce 2012 dvacet let svého působení v České republice.

Přepravce světové značky prosazuje ekologickou dopravu GO GREEN a záleží mu na společenské odpovědnosti. Ke svému 20. výročí věnovala DHL Freight občanskému sdružení Chance 4 Children na podporu znevýhodněných dětí šek v hodnotě 100.000 korun.
 
DHL Freight hraje jako jeden z předních poskytovatelů silniční přepravy v evropské dopravě klíčovou roli. Jsem hrdý na to, jakou divizi jsme společně vybudovali,“ říká Vít Návrat, ředitel divize DHL Freight, který stál u zrodu společnosti v České republice. „Rád bych touto formou poděkoval všem, kteří se na vývoji DHL Freight v České republice podíleli, tedy zejména našim zaměstnancům, klientům a ostatním partnerům. Právě díky nim můžeme na českém trhu oslavit již 20. výročí našeho působení,“ dodává.
 
Společensky odpovědné aktivity DHL Freight
DHL Freight během svého působení v České republice ulehčila podnikání nejen mnoha svým partnerům, ale intenzivně se zde také věnuje společensky odpovědným aktivitám, zejména v oblastech ochrany životního prostředí a podpory znevýhodněných dětí. DHL Freight dlouhodobě podporuje trvale udržitelný rozvoj životního prostředí, například poskytováním environmentální přepravy GO GREEN, jejímž cílem je kompenzovat emise CO2 produkované provozem budov a dopravních prostředků společnosti. Nejvýznamnějším partnerem v oblasti podpory znevýhodněných dětí je občanské sdružení Chance 4 Children. Právě tomuto sdružení se rozhodlo vedení DHL Freight věnovat u příležitosti oslavy 20. výročí v České republice šek v hodnotě 100 000 Kč.
 
Chtěli bychom srdečně poděkovat DHL Freight za to, že ani při oslavě svého 20. výročí působení v České republice nezapomíná na znevýhodněné děti. Velice oceňujeme také naše dlouholeté partnerství. S DHL Freight spolupracujeme již 10 let, tedy od roku 2002. DHL Freight nám pomáhá realizovat dopravu charitativních a sponzorských darů z Norska a Švédska do České republiky. V roce 2011 přepravila DHL Freight pro naše občanské sdružení dodávky za více než 64 milionů korun, přičemž celková hodnota všech přepravených zásilek v průběhu deseti let činí neuvěřitelných 450 miliónů korun. Díky této mimořádné spolupráci, mohlo sdružení C4C výrazně zkvalitnit životy mnoha sirotků v této zemi a poskytnout hračky, oblečení, boty a jinou podporu dětem z nemocnic a dětských domovů, a tak vykouzlit na jejich tvářích úsměv. Doufáme, že spolupráce bude pokračovat ještě mnoho dalších let, “ říká Manfred Franke, předseda a zakladatel občanského sdružení Chance 4 Children.
 
Jak se z malé české firmy ZAS stala světová divize DHL Freight?
V průběhu 20-ti let se toho v České republice i logistice změnilo hodně, například se vyvinuly pohodlnější dopravní prostředky a také komunikační technologie, které umožnily detailnější plánování přepravy i sledování konkrétních zásilek na cestě. Prioritou DHL Freight vždy bylo poskytovat zákazníkům kvalitní a spolehlivé přepravy, stejně jako dostupnost zákaznických center pro klienty.
 

Vývoj divize DHL Freight na lokálním trhu byl ve znamení fúzí několika firem, které se do korporace postupně začleňovaly. První společnost, ZAS, s. r. o., se zaměřením na vnitrostátní a mezinárodní spedici, byla založena 25. března 1992 v Ostravě. Poté, co se v roce 1998 společnosti ZAS, s. r. o. podařilo získat certifikaci ISO 9002 (Mezinárodní certifikace jakosti), stala se součástí švýcarského spedičního holdingu DANZAS. Akcie společnosti DANZAS koupila v roce 1999 Deutsche Post World Net, která se později stává majoritním vlastníkem společnosti DHL. Během roku 2003 pak probíhá postupné propojování obchodních aktivit do jednotné skupiny DHL. Z bývalé ZAS (a později DANZAS), Eurocargo a DHL se stává divize společnosti DHL s názvem DHL Freight, která se i nadále specializuje na poskytování silniční přepravy kusových i celovozových zásilek a speciálních přepravních služeb.

 

Přečtěte si také

Back to top button