Logistika a sklady

DHL Supply Chain spolupracuje s Nespressem

DHL Supply Chain spolupracuje s Nespressem. Společnost DHL Supply Chain, vedoucí globální poskytovatel smluvní logistiky, prodloužila své strategické partnerství se společností Nestlé Nespresso SA, které sahá až do roku 2014.

DHL bude nyní na jeho základě poskytovat logistické služby a zajišťovat vyřizování objednávek z internetového obchodu také ve Spojeném království a Irské republice. Dosavadní partnerství mezi společnostmi DHL a Nespresso v Itálii, Brazílii, Malajsii a na Tchaj-wanu budou pokračovat.

Přečtěte si také

DHL Supply Chain spolupracuje s Nespressem

„Společnost Nespresso úspěšně podporujeme na několika jejích klíčových trzích již od roku 2014. Máme proto radost, že můžeme naši spolupráci poprvé rozšířit také na Spojené království a Irsko,“ řekl Saul Resnick, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain UK&I. „Tento krok je vyjádřením obrovské důvěry v naše zaměstnance a kvalitu naší logistiky a služeb v oblasti realizace zakázek v e-commerce, které jsme společnosti Nespresso globálně poskytovali v uplynulých osmi letech. Těšíme se na další pokračování tohoto skvělého partnerství.“ 

DHL bude mít od prvního čtvrtletí 2023 na starosti veškeré skladovací činnosti pro e-commerce a maloobchodní síť butiků Nespresso ve Spojeném království a Irské republice. Distribuční centrum pro Spojené království bude umístěno v Coventry, v areálu zaměřeném na všechny obchodní kanály, a jeho plánovaná kapacita je šest milionů objednávek již v prvním roce provozu.

Sklad je vybaven nejmodernější automatizací a může se pochlubit ratingem BREEAM „vynikající“, kterého dosáhl díky rozsáhlému využití ekologických systémů včetně solárních panelů, elektrických nabíječek a tepelných čerpadel odebírajících teplo z venkovního vzduchu. Irská operace bude mít základnu v Dublinu. DHL bude na všech trzích řídit klíčové aspekty dodavatelského řetězce včetně skladování, vychystávání a balení jednotlivých objednávek. 

„Mám radost, že od příštího roku budeme spolupracovat s DHL. Tato společnost disponuje rozsáhlým know-how v oblasti skladování, používá inovativní automatizační technologie a intenzivně se zaměřuje na poskytování trvale udržitelných provozních činností a služeb. DHL je proto pro dodavatelský řetězec společnosti Nespresso UK & Ireland ideálním partnerem. Společně budeme úspěšně uskutečňovat ambiciózní plány Nespressa, jejichž cílem je další zvyšování prémiové kvality našich služeb,“ dodal Jan Süßmeir, ředitel oddělení péče o zákazníky a zákaznických služeb ve společnosti Nespresso UK & ROI.

Hlavním důvodem, proč se společnost Nespresso rozhodla pro partnerství s DHL, byla kombinace robotiky a manuálně vykonávané práce napříč provozními činnostmi. DHL umožní značce Nespresso realizovat její ambiciózní růstové plány. DHL dokáže během krátké doby rozšířit provozní kapacity využitím různých druhů robotů včetně spolupracujících, aniž by bylo nutné přijímat dodatečné pracovní síly. Robotizované vychystávání probíhá oproti manuálnímu procesu až osmkrát rychleji. Zaměstnanci přitom získají příležitost ke zvýšení kvalifikace v oblasti řízení automatizovaných systémů. 

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button