Logistika a sklady

Distributor stavební chemie pokračuje v navyšování skladovací kapacity

Společnost Den Braven Czech and Slovak a.s. pokračuje v plánované zemní úpravě a betonáži základních konstrukcí, v pořadí již páté skladovací haly umístěné v areálu velkokapacitního logistického centra v Úvalně na severní Moravě.

Zastavěná plocha skladu bude podle projektu 1.690 m2 (41,9 x 40,3 m, výška 11,2m) a pojme 2.600 nových paletových míst. Po dostavění haly bude celková skladovací plocha navýšena na téměř 7.300 m2 a paletová kapacita na 10.700 míst.
 
Nová skladovací hala bude mít obdélníkový tvar s plochou střechou sedlovitého tvaru. Přístavba je realizována ve stejném konstrukčním systému jako haly stávající. Jedná se o ocelovou konstrukci, kterou tvoří rámy ocelového halového skeletu. Obvodový plášť nové haly je navržen ze sendvičových panelů.
 
Střešní konstrukce haly je tvořena sendvičovými panely s horní vrstvou z ocelového lakovaného plechu a se střešními světlíky – prosvětlovacími panely. Na východní straně opláštění nové haly budou umístěny dvě zateplené nákladní rampy. Barevné provedení bude řešeno obdobně, jako u stávajících hal, tj. kombinace barvy bílé s pruhy červené v úrovni soklu.
 
Slavnostní zahájení stavby proběhlo 16. března 2015. Ukončení výstavby je plánováno generálním dodavatelem stavby Femont Opava s.r.o. na konec srpna tohoto roku.
 

Přečtěte si také

Back to top button