Logistika a sklady

Dny pro bezpečnost a efektivitu v Ostravě a Praze

Společnost Linde Material Handling Česká republika uspořádala pro své zákazníky a zájemce z řad odborné veřejnosti tradiční Dny pro bezpečnost a efektivitu.

Akce v letošním roce probíhaly v Ostravě a Praze. Zástupci společnosti, která je výrobcem manipulační techniky a poskytovatelem logistických řešení, seznámili návštěvníky například s případovou studií Linde Safety Scan, která se věnuje bezpečnosti provozu ve skladech. Současně přiblížili přednosti robotických vozíků, VNA techniky pro manipulaci v úzkých uličkách a další zajímavosti a novinky týkající se bezpečnosti a efektivity nasazení manipulační techniky ve skladových provozech.

Případová studie Linde Safety Scan odpověděla na otázky, jak zvyšovat bezpečnost provozu ve skladech. Důraz klade na prostory, kde se setkává manipulační technika s pěší obsluhou skladu. Tématu bezpečnosti se věnovala i přednáška o vývoji počtu nehod a úrazovosti ve skladech v ČR, kterou přednesl Ing. Kysela, odborný garant pro oblast manipulace s materiálem a skladování a zdvihací zařízení ze Státního úřadu inspekce práce. Pohovořil o nejčastějších příčinách vzniku nehod a úrazů a také odpověděl na mnoho dotazů z oboru bezpečnosti práce ve skladech.

Oblasti robotizace v ekonomických souvislostech byl věnován prostor v sekci efektivity. Návštěvníci se dozvěděli, pro které provozy jsou robotické vozíky vhodné, jaké jsou jejich základní vlastnosti a přednosti a jak je řešena bezpečnost jejich provozu. „Potěšil nás velký zájem o toto téma, účastníci se zajímali i o ekonomickou návratnost těchto projektů,“ zdůraznil Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling. „Velkou pozornosti jsme se zákazníky věnovali i VNA vozíkům a jejich asistenčním systémům, které nyní umožňují provoz i na méně kvalitních podlahách skladů, což může být výhodné například v pronajatých objektech,“ doplnil Martin Petřík z Linde Material Handling.

V rámci evropské roadshow byla ke zhlédnutí expozice různých druhů manipulační techniky včetně nejmodernějšího pohonu vozíků na vodíkové palivové články. Na přednášce o Energy managementu návštěvníci získali praktické informace, jaké analýzy a měření je vhodné provést před volbou typu pohonu vozíku.

Linde Material Handling GmbH
Linde Material Handling GmbH je členem KION GROUP a patří mezi nejpřednější světové výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků a dodavatele řešení a služeb pro intralogistiku. Společnost má svou síť pro prodej a servis ve všech důležitých regionech více než 100 zemí. Ve fiskálním roce 2017 zaznamenala Linde MH EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) celkové příjmy ve výši přibližně 3,1 mld. eur a zaměstnávala celkem cca 11 tisíc zaměstnanců. Celosvětové prodeje vozíků Linde v roce 2017 přesáhly 124 tis. kusů.

Přečtěte si také

Back to top button