Logistika a sklady

Do Česka přišel nový diskont Action lákající na nízké ceny

Jeden z nejrychleji rostoucích prodejců nepotravinového zboží v Evropě otevřel první dvě české prodejny v Hradci Králové a v Kladně. Další tři budou následovat v Moravskoslezském kraji, konkrétně v Ostravě, Opavě a ve Frýdku-Místku.

Action je rychle rostoucí mezinárodní prodejce nepotravinového zboží založený roku 1993 v Nizozemsku. Koncept společnosti se od té doby osvědčil již v sedmi evropských zemích: v Nizozemsku, Belgii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Polsku a ve Francii, kde má celkem 1600 obchodních míst. Česko je teprve osmou zemí, kam Action vstupuje.

Action nabízí širokou škálu více než 6000 produktů, přičemž přinejmenším 1500 z nich stojí méně než 25 Kč. Klíčovou součástí konceptu Action je moment překvapení. Ten nyní mohou zažít i čeští zákazníci. Dvě třetiny sortimentu Action se neustále mění, přičemž každý týden je v prodejnách představeno 150 nových položek. Nabídka tvořená produkcí 350 známých a 70 privátních značek sestává ze 14 kategorií: dekorace, DIY, hračky a zábava, papírnictví a hobby, multimédia, domácnost, zahrada a outdoor, praní a čištění, jídlo a pití, osobní péče, domácí mazlíčci, sport, oblečení a textilie.

Action oznámil vstup na český trh začátkem letošního roku a expanze řetězce zde bude rychlá. Provoz dalších tří prodejen Action v Moravskoslezském kraji bude zahájen v průběhu následujících dvou týdnů. Obchody v Opavě a Frýdku-Místku se otevřou 3. září a prodejna v Ostravě 10. září.

Každá z tuzemských prodejen Action bude mít přibližně 15 zaměstnanců.

Back to top button