Logistika a sklady

Elektrické nákladní vozidlo u Dachseru

Elektrické nákladní vozidlo u Dachseru. Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic nasadil na svoji linku Kladno – Hradec Králové a zpět nové vozidlo Volvo FH Electric.

Plně elektrický tahač Volvo bude používán jako tandemová souprava se dvěma výměnnými nástavbami a trasu tam a zpět o délce přibližně 330 kilometrů absolvuje zcela bezemisně. Na tuto pravidelnou denní linku navazují v obou městech regionální rozvozy realizované také s nulovými emisemi. Dachser kromě toho také na obou pobočkách investuje do své vlastní dobíjecí infrastruktury s cílem zajistit si nezávislost na veřejných dobíjecích stanicích. 

Přečtěte si také

Elektrické nákladní vozidlo u Dachseru

„Ochrana klimatu je jednou z našich globálních strategií pro budoucnost logistiky a postupný přechod k udržitelným pohonům přitom hraje klíčovou roli,“ vysvětluje Ing. Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic a.s., a dodává, „jsme rádi, že se nám daří implementovat udržitelné technologie i u nás v České republice. Nasazení plně elektrického nákladního vozidla Volvo na pravidelnou dálkovou linku pro nás představuje významný krok při zavádění plně elektrických nákladních vozů do našich přeprav sběrnou službou.“

Volvo FH Electric je elektrické nákladní vozidlo určené pro převoz zboží ve výměnných nástavbách. Souprava má celkovou hmotnost 44 tun a vyznačuje se dojezdem 300 až 500 kilometrů (pokud se během povinné přestávky vozidlo dobije). Je vybaveno 12stupňovou převodovkou pro elektrická vozidla, třemi elektromotory a osazeno šesti trakčními bateriemi s celkovou kapacitou 540 kWh (BOL). Ty mohou být dobity z 0 na 100 % už za 2,5 hodiny (stejnosměrným proudem, 250 kW). Jeho podvozek nabízí velmi dobrou manévrovatelnost a flexibilitu a kombinace velkého dojezdu s tišším provozem a nulovými emisemi výfukových plynů předurčuje vozidlo nejen pro dálkové trasy, ale i pro provoz ve městech. Volvo FH Electric určené pro Dachser Czech Republic má moderní pohodlnou kabinu Globetrotter, která se vyznačuje nízkou hlučností a řadou asistenčních prvků. Řidiči realizující přepravy pro společnost Dachser mohou využívat i monitoring mnoha užitečných ukazatelů přes Volvo Connect (dojezd a trasa, spotřeba, mapa a trasa aj.). Vozidlo je také vybaveno bezpečnostním balíčkem zahrnujícím například systém varování před kolizí s nouzovou brzdou, podporu bdělosti řidiče a další. 

„Volvo Group Czech Republic je hrdé na další úspěšnou předávku svého špičkového elektrického nákladního vozidla FH společnosti Dachser Czech Republic, přední logistické společnosti, která se zavázala rozvíjet koncepty udržitelného provozu. Nejmodernější elektrické nákladní vozidlo představuje významný milník ve vývoji ekologické dopravy a nabízí řešení s nulovými emisemi pro logistický průmysl. Spolupráce mezi společnostmi Volvo Group Czech Republic a Dachser Czech Republic demonstruje společný závazek snižovat uhlíkovou stopu a podporovat udržitelné logistické postupy, což představuje precedens pro zelenější budoucnost v odvětví dopravy,“ říká ředitel společnosti Volvo Group Czech Republic John Muldoon.

Společnost Dachser Czech Republic plánuje maximální využití elektrického nákladního vozidla Volvo FH Electric. Na pravidelné lince mezi Kladnem a Hradcem Králové bude jezdit v nočních hodinách, díky možnosti rychlého dobíjení elektrickou energií z obnovitelných zdrojů v areálu pobočky bude také využívané pro denní systémové přepravy. 

Zdroj
Dachser

Přečtěte si také

Back to top button