Logistika a sklady

FM Logistic pokračuje ve svém rozvoji v Rusku

Společnost FM Logistic, lídr ruského logistického trhu, aktuálně uzavřela 6 nových smluv pro dopravu, logistiku, skladování a manipulaci.

Zároveň v Uljanovsku dokončila první fázi výstavby logistické platformy s kontrolovanou teplotou pro amerického potravinářského giganta Mars.
 
FM Logistic: průkopník logistiky ve východní Evropě
 
FM Logistic považuje mezinárodní rozvoj za strategický prvek svého růstu. Od počátku devadesátých let je FM Logistic jedním z průkopníků logistiky ve východní Evropě. Skupina zahájila svoji činnost v Rusku v roce 1994 a v roce 1998 zde postavila svoji první vlastní platformu. Nabízí komplexní portfolio služeb dodavatelského řetězce: skladování, distribuci, obalové a celní služby.
 
V červnu 2013 FM Logistic potvrdila svoji strategii rozvoje akvizicí UNIVEG Logistics Russia, dceřiné společnosti skupiny UNIVEG specializované na logistiku čerstvého zboží. Ta nyní poskytuje služby pod názvem FM Fresh.
Rozloha skladových prostor FM Logistic v Rusku dnes činí 520.000 m2 (Moskva, Samara, Rostov na Donu, Petrohrad, Jekatěrinburg, Novosibirsk, Chabarovsk a Vladivostok) a společnost zde zaměstnává přes 8000 lidí. Obrat v posledním účetním roce překročil 310 milionů Eur.
 
Rok 2015 přinesl již šest nových smluv
 
Od začátku roku již FM Logistic úspěšně uzavřela smlouvy s několika novými zákazníky:
·          s Philips, holandskou skupinou specializující se na spotřebiče do domácnosti, lékařské vybavení a osvětlení, pro řízení její logistiky (FM Logistic Dmitrov);
·          s Castorama, značkou pro renovaci domácností, jež je součástí skupiny Kingfisher a v Rusku provozuje 21 prodejních míst, pro zásobování Omsku, Samary, Saratova, Togliatti, Ufa a Nižniho Novgorodu z platformy Domodedovo.
 
FM Logistic také vyhrála výběrová řízení pro nové projekty několika současných zákazníků z řad předních světových jmen.
·          Johnson & Johnson, americká společnost, jež je klientem FM Logistic od roku 2004 a FM Logistic ji podpoří v jejím rozvoji na ruském trhu;
·          X5 Retail Group, s 5000 prodejnami, jeden z největších obchodních řetězců s potravinami v Rusku. FM Logistic bude pro řetězec zajišťovat přepravní služby; 
·          Decathlon, specializovaný obchodní řetězec se sportovním zbožím, jež je zákazníkem od roku 2007, a pro kterého FM Logistic zajistí další skladové služby v oblasti Petrohradu;
·          Atak, pobočka skupiny Auchan, která v Rusku provozuje 150 prodejen a FM Logistic svěřila přepravní aktivity.  
 

Přečtěte si také

Back to top button