Logistika a sklady

GeoPost testuje technologii dronů pro přepravu zásilek

Mezinárodní poskytovatel zásilkových služeb, skupina GeoPost, do které patří i přepravní společnost DPD, nyní testuje používání bezpilotních letounů – dronů.

 Test, který se konal loni v září v Centru pro studium a testování autonomních modelů* (CEEMA) v jižní Francii, prokázal možné využití dronů v reálných podmínkách. V rámci testů dron úspěšně provedl kompletní automatizovaný let s balíkem zahrnující vzlet, samotný let, přistání a návrat zpět.
 
Dron se šesti elektrickými rotory, který byl vyvinut v rámci projektu GeoDrone, přepravil balík o hmotnosti 2 kg na vzdálenost více než 1 200 metrů. Test potvrdil úvahy společností GeoPost a Atechsys o využití bezpilotních letounů k přístupu do izolovaných oblastí jako jsou hory, ostrovy, venkovské oblasti apod. Díky této technologii je tak možné reagovat na řadu nouzových situací.
 
Pro vyvinutí dronu byla vybrána společnost Atechsys se sídlem v jižní Francii, která se stala pro svůj inovativní přístup v posledních pěti letech odborníkem na  koncepci bezpilotních letounů. Vzájemná spolupráce společností GeoPost a Atechsys umožnila vyvinout dron schopný samostatně přepravit balík o hmotnosti až 4kg v okruhu 20 km, a to bez ohledu na typ terénu.
 
Tento inovativní projekt potvrzuje zájem společnosti  GeoPost o nové technologie. Při spolupráci se středně velkými partnery pomáhá zlepšovat jejich interní procesy a obohacuje své know-how o technologické novinky.
 
 

Přečtěte si také

Back to top button