Logistika a sklady

Kärcher a FM Logistic úspěšně uzavřeli partnerství

Společnost Kärcher navázala ve Francii úspěšnou spolupráci se společností FM Logistic Francie.

Cílem výběrového řízení, jehož detaily byly poskytnuty pouze několika málo vybraným poskytovatelům logistických služeb, bylo udržení trvalého rozvoje, splnění požadavků na stále se rozšiřující portfolio produktů a udržení strategie zaměřené na dosažení maximální spokojeností zákazníků. Mezi klíčovými požadavky tenderu byla flexibilita, adaptabilita a široká škála schopností a odborných znalostí, přispívajících k právě probíhajícímu programu na zlepšení. Přesně tyto požadavky FM Logistic ve Fontenay-TRESIGNY splnila.
 
STRATEGIE ZAJIŠTĚNÍ OPTIMÁLNÍHO SERVISU PRO KONCOVÉ ZÁKAZNÍKY 
Nová strategie Kärcher Francie nazvaná “orientace na zákazníka” se nese v duchu “ nutnosti vžít se do role klienta, schopnosti nabídnout na základě jeho profilu ten nejvhodnější produkt a s ním související služby, a to za dostupnou a konkurence schopnou cenu. Strategie rovněž zahrnuje kompletní revizi stávajícího logistického systému, který vyžaduje od zpracování objednávek dle referencí zároveň i podrobnější a individuálnější přístup založený na sériových číslech a odložených přípravách.
 
Krok za krokem
Přes vysokotlaké čističe, zavlažovací systémy, čerpadla a vysavače, až po parní žehlící stanice, či například čisticí prostředky, doplňky a náhradní díly, skladuje v současnosti FM Logistic ve Fontenay-TRESIGNY celé katalogové portfolio produktů Kärcher skýtajících 3000 kusů výrobků. „Naše spolupráce byla vybudována krok za krokem. Po ukončení výběrového řízení v první polovině roku 2010, umožnila počáteční fáze provést podrobnou analýzu a vytvořit operační harmonogram. Ten se osvědčil v říjnu 2010 se zahájením činností pro řadu Home and Garden a následně v listopadu 2011 s řadou Pro, „vysvětluje Eric DECROIX, Generální manažer FM Logistic ve Francii.
 
Původně bylo z celkové rozlohy Fontenay-TRESIGNY, která činí 75 000 m2 vyhrazeno pro klienta Kärcher 8.500 m². Díky integraci dvou řad a nárůstu tržeb, však dnes plocha činí 12.000 m². „Tato flexibilita je jednou ze silných stránek FM Logistic a byla důležitým kritériem při výběru dodavatele logistických služeb.“ dodal Bruno DUFAU, Manažer logistiky Kärcher ve Francii. Flexibilita společnosti FM Logistic se projevila taktéž v oblasti lidských zdrojů. „Pracovní síla FM Logistic, kterou máme k dispozici představuje celkem 40 lidí. Nicméně čísla se pohybují mezi 22 mimo hlavní sezónu a až 82 v sezoně.“
 
 
Kromě skladových služeb spolupracuje FM Logistic ve Francii se společností Kärcher také v oblasti dodávek a řízení 40% zboží proudících kromě Rumunska a Litvy také z Německa. Od roku 2010 získaly z našeho partnerství obě naše společnosti velmi mnoho”. Dodal Bruno Dufau 
 
FM Logistic Francie:
FM Logistic je společnost s více než 40ti letými zkušenostmi v oblasti logistických služeb. Je tvůrcem inovativních řešení a nabízí svým klientům komplexní služby v oblastech skladování, dopravy a balení. FM Logistic ve Francii disponuje momentálně 3500 zaměstnanci a plochou o velikosti 1 000 000 m2 na 20 platformách. Strategií společnosti je si vytvářet vlastní provozní zdroje prostřednictvím multi-aktivních a multi-klientských center. Všechny služby jsou vytvářeny a přizpůsobovány každému z klientů s vysokou kvalitou, optimalizací a patřičným zabezpečením. 
 
Kärcher Francie:
Společnost Kärcher je celosvětovým specialistou na čištění a v této oblasti je schopna vždy nabídnout efektivní řešení. Specializuje se na prodej, vývoj a výrobu čistící techniky pro soukromé, živnostenské a průmyslové využití. Do portfolia výrobků patří vedle vysokotlakých čističů, mokro-suchých a suchých vysavačů, strojů pro čištění suchým ledem, parních čističů zametacích a podlahových strojů také úpravny pitné vody a úpravny odpadních vod. Celosvětově zaměstnává Kärcher 6.845 pracovníků v 41 zemích, přičemž více než  550 z nich se aktivně podílí na výzkumu a vývoji. 
 

Přečtěte si také

Back to top button